Przed pytaniem, jak utrwalić makijaż, stajesz z pewnością przed każdym ważnym wyjściem. A nawet przy codziennym makijażu dobrze by było, by wytrzymał cały dzień na twarzy. Sprawdź, na co zwracać uwagę, by makijaż trzymał się długo.

Oczyszczanie to podstawa

Jak to zwykle bywa, najważniejsze jest właściwe przygotowanie skóry. Peeling skóry twarzy, odpowiednie do cery nawilżanie i odżywanie to absolutne minimum, byś w ogóle mogła myśleć o trwałym makijażu. Przed samym nałożeniem makijażu użyj dodatkowo toniku bezalkoholowego, by ostatecznie odtłuścić skórę.

Właściwe nakładanie

Dużo łatwiej utrwalić makijaż, który jest właściwie nałożony. Pamiętaj, że kosmetyków nie może być zbyt dużo – im grubsza warstwa, tym łatwiej o niepożądanie spływanie kosmetyku, co zniweczy Twoje plany.

Zainwestuj w dobrej jakości pędzle i gąbki do aplikowania kosmetyków. Makijaż nakładany gąbeczką najlepiej będzie przylegał do skóry i doskonale się z nią stopi. Pędzle z naturalnego włosia, używane do aplikowania pudru, nie naruszą trwałości bazy.

baza pod makijaz banner

Makijaż oczu

Aby wiedzieć, jak utrwalić makijaż, musisz również zadbać o makijaż oczu. Bazy pod cienie mają 2 funkcje – po pierwsze utrwalają kolor na powiekach, a po drugie – wzmacniają ich odcienie! Jeśli więc do tej pory narzekałaś, że Twój ulubiony cień po kilku godzinach blednie i wygląda słabo, powinnaś zainwestować w dobrą bazę pod cienie.

Więcej na temat bazy pod cienie przeczytasz tutaj.

Piękne usta na cały dzień

Tak jak w przypadku skóry twarzy, tak i w makijażu ust zacznij od pielęgnacji, odżywienia i nawilżenia. Najprostszym sposobem na utrwalenie makijażu ust jest pokrycie ich konturówką – co prawda taki zabieg bardzo wysusza usta i powinien być stosowany tylko awaryjnie, ale kombinacja konturówka + szminka jest nie do zdarcia!

Inna możliwość to zastosowanie pudru transparentnego. Na usta naklejasz pojedynczą warstwę chusteczki higienicznej i omiatasz usta pudrem. Na koniec ponownie nakładasz szminkę. Ustaw utrwalone w ten sposób będą się trzymały cały dzień, choćbyś próbowała się jej pozbyć.

Ostatnia metoda utrwalenia makijażu ust to zastosowanie lakieru do ust. Niestety nie każda z nas czuje się dobrze z lakierem na ustach – nawet po jego wyschnięciu zdarza się odczuwać dyskomfort i lekkie mrowienie.

Ochronna mgiełka czy fixer w pudrze?

Gdy nie wiesz, jak utrwalić makijaż, sięgnij po kosmetyki stworzone wyłącznie po to, by utrwalić i wzmocnić Twoje dzieło. Fixery, bo o nich mowa, występują w 2 formach – pudru oraz sprayu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz formę sypką czy w mgiełce, utrwalisz makijaż i go ujednolicisz.