Kiedy za dziewięć miesięcy ma się pojawić człowiek, który stanie się dla młodej matki najważniejszą istotą na świecie, bardzo ważne jest to, by odpowiednio przygotować się na powitanie swojego dziecka, a więc by dbać o swoje zdrowie w czasie ciąży. Niezwykle istotną rolę w życiu brzemiennej kobiety odgrywa wówczas jej lekarz ginekolog. Jak jednak wybrać tego, który będzie najbardziej właściwym lekarzem?

Przede wszystkim nie możemy zapominać o tym, że „nasz” ginekolog powinien móc nam poświęcić tyle swojego czasu, ile będziemy potrzebować. Zatem niezwykle istotne jest to, by ginekolog, który będzie się nami opiekować, był zwyczajnie dostępny. Zanim zdecydujemy się zapisać na wizytę do danego lekarza, warto dowiedzieć się zawczasu, czy będzie mógł nam poświęcić całą uwagę. Istotne jest bowiem nie tylko to, by zawsze był osiągalny, kiedy będziemy chciały udać się na wizytę, ale również, by był dla nas uczynny także poza swoim gabinetem. Najczęściej jest tak, że kobieta pragnie chodzić na wizyty do tego ginekologa, który w przyszłości będzie obecny przy niej także podczas porodu. Warto więc zdecydować się na lekarza, który nie ma całego zajętego grafiku i próbuje nas wcisnąć między jedną wizytą a kolejną.

Z pewnością przy wyborze odpowiedniego lekarza nie zdecyduje sucha informacja o jego doświadczeniu, a bardzo ważna może być pierwsza wizyta. To właśnie w jej trakcie dowiemy się, czy lekarz jest faktycznie zainteresowany i chce być naszym ginekologiem, czy też traktuje nas bardziej na zasadzie spełniania swojego służbowego obowiązku. Dobry ginekolog to taki, który oprócz zadawania standardowych pytań o nasze zdrowie, zainteresuje się również naszą sytuacją życiową, na to, jaką wykonujemy pracę i czy w czasie ciąży takie obowiązki, jakie wykonujemy, nie są dla nas zbyt obciążające.

Duże znaczenie przy wyborze ginekologa będzie mieć również z pewnością jego wiedza i doświadczenie. Jest to ważne nie tylko ze względu na to, że zależy nam na fachowej opiece, ale również z tej przyczyny, że taki lekarz może nam zagwarantować poczucie bezpieczeństwa wtedy, gdy jest nam ono najbardziej potrzebne. Dobry ginekolog o niczym nie zapomni, w tym o tym, by zlecić wykonanie dodatkowych badań, gdyby się okazało, że jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, bądź też ukończyłyśmy już trzydziesty piąty rok życia. Bardzo często kobiety w ciąży poszukują dobrych ginekologów bezpośrednio w szpitalu, w którym planują urodzić, jednak warto również wziąć pod uwagę prywatne kliniki takie jak Centrum Medyczne Babka Medica, które zatrudniają najlepszych lekarzy.