Wybór kanapy jest jedną z najważniejszych decyzji, przed jakimi stajemy urządzając mieszkanie. Warto więc dobrze go przemyśleć i wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze kwestie.

Sprężyny rozrywające obicie, trzeszczenie pojawiające się przy każdym ruchu, za miękkie pianki i wbijające się w ciało deski… Właśnie to wszystko sprawiło, że kanapa dla wielu z nas jest synonimem niewygody i jednorazowych noclegów. Tymczasem współczesne kanapy są od tego dalekie, oferując swoim użytkownikom maksymalny komfort. Nie straciły też swojej funkcjonalności, która sprawiła, że przed laty masowo pojawiały się w polskich domach. Jak jednak wybrać model, który będzie idealnie pasował do naszego salonu? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kanapy?

Rozkładana czy nie?

To najważniejsze pytanie, na które musimy odpowiedzieć szukając kanapy. Nieskładane kanapy bywają wprawdzie bardziej eleganckie i są lżejsze, ale sprawdzają się tylko jako meble służące dziennemu wypoczynkowi. Dużo bardziej funkcjonalna będzie kanapa rozkładana, która posłuży również jako miejsce do spania. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na system rozkładania. Unikajmy mebli rozkładanych w systemie belgijskich, w których składana część jest wysuwana do przodu – są niewygodne i nadają się tylko do okazjonalnych noclegów. Dużo lepszym rozwiązaniem okażą się tradycyjnie, poprzednie rozkładane sofy lub kanapy narożne oferujące najwięcej miejsca do spania.

Jak dobrać kolor?

Choć kolor kanapy na pozór wydaje się kwestią niezbyt istotną, to właśnie od niego w dużej mierze zależy to, czy i jak mebel dopasuje się do wystroju wnętrza. Jeśli nie chcemy, aby optycznie stał się jego centralnym elementem, wybierzmy sofę (dobrze sprawdzi się kanapa narożna) w kolorze odwołującym się do zasłon, dywanu bądź pozostałych mebli tapicerowanych. Jeżeli zaś zależy nam na tym, by kanapa się odznaczała na tle pozostałych elementów, dobrym rozwiązaniem będzie wybór mebla w intensywnym, przyciągającym wzrok kolorze.

Obicie kanapy

Nie sposób zapomnieć też o materiale, który posłużył do jej obicia. Musi on być nie tylko wytrzymały, ale też przyjemny w dotyku – a to jest często kwestią indywidualną. Dlatego planując zakup kanapy, warto skorzystać z usług firmy produkującej takie meble. Wybierając ofertę PwPatryk możemy bowiem wybrać jeden z kilkudziesięciu materiałów obiciowych, wśród których są zarówno różnego rodzaju tkaniny, jak i wytrzymała i elegancka ekoskóra. Taka różnorodność na pewno trafi w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.