Wybór odpowiedniego koloru farby do włosów to poważne wyzwanie – jeśli farbujesz włosy w domu, łatwo o pomyłkę i nieprzewidywalny efekt. Stając przed sklepową półką powinnaś mieć już plan działania i świadomość, na co zwracać uwagę. Dlatego dowiedz się, jak wybrać kolor farby do włosów.

Dopasuj kolor farby do włosów do typu urody

Kolor farby do włosów powinien być przede wszystkim dopasowany do Twojego typu urody. Chociaż eksperymentowanie z kolorem włosów może przynieść zaskakująco dobre efekty, bezpieczniej wybierać spośród odcieni, które harmonijnie połączą się z odcieniem Twojej cery.

Jeśli na przykład masz skórę o chłodnej karnacji, także kolor farby do włosów powinien mieścić się w chłodnej palecie. Im cieplejszy odcień skóry, tym cieplejszy powinien być kolor włosów. Jednak nie oznacza to, że mając jasną, chłodną cerę i niebieskie oczy jesteś skazana na chłodny image – kontrast w postaci ciepłego odcienia włosów sprawi, że będziesz wyglądała wyraziście, a twarz nie zleje się w niewyraźną i nijaką.

Uważaj także na ciemne i mocno nasycone kolory. Ciemny kolor farby do włosów podkreśli niedoskonałości cery, zmarszczki i wiek. Jeśli masz problematyczną cerę, wybierz jasny, naturalny kolor farby do włosów – jasna farba odejmie lat i złagodzi rysy twarzy.

O ile tonów można zmienić kolor włosów?

W domowych warunkach nie należy zmieniać koloru włosów o więcej niż 2-3 tony. Odcienie znacznie różniące się od naturalnego koloru włosów wymagają specjalnego ich przygotowania i lepiej takie metamorfozy pozostawić fryzjerom, by nie okazało się, że wybrany kolor farby do włosów ma się nijak do uzyskanego na głowie efektu.

Kolor na pudełku a kolor na włosach

Faktyczny kolor farby do włosów rzadko pokrywa się z kolorem oznaczonym na pudełku – najczęściej uzyskany kolor włosów będzie o ton ciemniejszy, niż podany przez producenta. Rzecz jasna producenci podają możliwy efekt końcowy na naturalnych włosach, nakładanie farby na farbę może dać całkowicie nieprzewidywalny efekt. W takiej sytuacji warto rozważyć poddanie się zabiegowi dekoloryzacji.

Fryzjerzy podczas zabiegów mieszają ze sobą różne kolory farb do włosów, by uzyskać najlepiej dopasowany kolor. Ty również się tego nie bój! Wystarczy, że wybierzesz farby do włosów z jednej linii. Mieszanie kolorów pomoże Ci rozwiązać najczęstsze problemy związane z farbowaniem włosów:

  • ”Zielony blond” – jeśli masz włosy pofarbowane na blond i chcesz go złagodzić, oprócz farby w docelowym kolorze kup farbę w odcieniu czerwieni. Czerwony złagodzi zielone pigmenty zawarte w jasnych odcieniach farb i uchroni Cię przed zielonym zabarwieniem włosów.
  • ”Wściekły rudy” – na jasnych włosach odcienie rudego wyglądają bardzo intensywnie, dlatego warto wymieszać docelową farbę do włosów z odcieniem średniego brązu.

Farby do włosów – ranking najpopularniejszych produktów w grudniu 2013

Namawiamy do zapoznania się z nowym wykazem najpopularniejszych produktów z kategorii „Farby do włosów”. W oparciu o dane serwisu www.Skapiec.pl przygotowaliśmy katalog 10 farb do włosów najczęściej poszukiwanych w ubiegłym miesiącu. Niniejszy ranking stworzono w oparciu o dane porównywarki cen i opisuje on wybory potencjalnych nabywców.

Farby do włosów – jakich producentów wybierają Polki?

LP. Nazwa producenta Procent odsłon
1 Loreal 54.39%
2 Garnier 12.44%
3 Schwarzkopf 10.61%
4 Wella 6.59%
5 Bios Line 5%
6 Matrix 3.05%
7 Joanna 2.8%
8 Syoss 2.2%
9 Londa 1.59%
10 Joico 1.34%

Najbardziej poszukiwanym w poprzednim miesiącu producentem artykułów z kategorii„Farby do włosów” okazała się marka Loreal. Stawiało na nią 54.39% internautów korzystających z serwisu porównującego ceny Skąpiec.pl. Garnier i Schwarzkopfzajęły dalsze pozycje i zyskały wyniki na poziomie 12.44% oraz 10.61% wszystkich zapytań.

10 najpopularniejszych produktów

Poniżej przedstawiamy tabelę, w której można znaleźć 10 najczęściej szukanych produktów z kategorii „Farby do włosów.” Mamy nadzieję, że dzięki niej uda się Wam dobrać idealny i trwały kolor farby do włosów.

LP. Nazwa produktu Procent odsłon Cena od Cena do
1 Loreal CHROMA CARE Odżywka Koloryzująca BEŻ 13 26.84% 30,45 zł 49,99 zł
2 Loreal Recital Preference A2 Kenya Miedziany Bursztyn 13.16% 24,00 zł 39,93 zł
3 Loreal Feria Preference P78 Bardzo Intensywna Miedź 10% 24,00 zł 33,00 zł
4 Loreal Excellence 03 Super jasny blond popielaty 8.42% 35,00 zł 35,00 zł
5 Wella Blondor Multi Blonde 7.89% 69,95 zł 109,99 zł
6 Wella Color Touch Plus utleniacz 4% 1000ml 7.37% 36,99 zł 45,01 zł
7 Loreal Excellence 4.54 Brąz mahoniowo-miedziany 6.84% 35,00 zł 35,00 zł
8 Loreal Efassor 6.84% 94,99 zł 94,99 zł
9 Schwarzkopf PALETTE Permanent Natural Colors Farba do Włosów Nr 460 Złocisty Blond 6.32% 7,99 zł 7,99 zł
10 Loreal Sublime Mousse – 740 Płomienna Miedź 6.32% 29,00 zł 29,00 zł

Opis najpopularniejszych produktów

Aby dobrze wybrać farbę do włosów, warto podpatrzeć najlepszych – poniżej lista 5 najpopularniejszych kosmetyków z kategorii „farbowanie włosów”. Sprawdźcie, którym produktom ufają Polki!

Loreal CHROMA CARE Odżywka Koloryzująca BEŻ 13

Loreal CHROMA CARE Odżywka Koloryzująca BEŻ 13

Najbardziej pożądany w minionym miesiącu artykuł z kategorii farby do włosów to Loreal CHROMA CARE Odżywka Koloryzująca BEŻ 13. Produkt ten wyróżniają następujące parametry techniczne: Rodzaj: farba.

Loreal Recital Preference A2 Kenya Miedziany Bursztyn

Loreal Recital Preference A2 Kenya Miedziany Bursztyn

Następne miejsce w plebiscycie zajął w poprzednim miesiącu produkt Loreal Recital Preference A2 Kenya Miedziany Bursztyn. Oznaczone tym symbolem „farby do włosów” mają Rodzaj: farba, Kolor: rudy

Loreal Feria Preference P78 Bardzo Intensywna Miedź

Loreal Feria Preference P78 Bardzo Intensywna Miedź

Loreal Feria Preference P78 Bardzo Intensywna Miedź to trzeci najczęściej odwiedzany przez potencjalnych kupujących model w kategorii „farby do włosów”. Rodzaj: farba, Kolor: rudy to najistotniejsze parametry charakteryzujące sprzęt o nazwie Loreal Feria Preference P78 Bardzo Intensywna Miedź.

Loreal Excellence 03 Super jasny blond popielaty

Loreal Excellence 03 Super jasny blond popielaty

 

Model Loreal Excellence 03 Super jasny blond popielaty uplasował się na czwartej lokacie w plebiscycie najczęściej wybieranych towarów z kategorii „farby do włosów”. Podstawowe punkty z karty technicznej rzeczonego modelu Loreal Excellence 03 Super jasny blond popielaty to: Rodzaj: farba, Kolor: blond.

Wella Blondor Multi Blonde

Wella Blondor Multi Blonde

 

Model Wella Blondor Multi Blonde wieńczy czołową piątkę najczęściej oglądanych produktów z grupy „farby do włosów”. Dla urządzenia Wella Blondor Multi Blonde najbardziej charakterystyczne są takie elementy jak: Rodzaj: rozjaśniacz.