Zdarza się, że w ciągu roku jesteśmy zaproszeni na wesele, a niektórzy szczęśliwcy mają nawet parę wesel w zanadrzu. Każde przygotowanie do kolejnej uroczystości to przede wszystkim wybór ubrania, które założymy na tą szczególną okazję. O ile z panami sprawa jest dość prosta, wystarczy odpowiednio dopasowany garnitur, o tyle kobiety mają trudny orzech do zgryzienia, gdyż ilość sukienek w najróżniejszych kolorach, fasonach i wzorach przyprawi niejedną o zawrót głowy.

Jakich sukienek unikać?

Najważniejsze jest, aby nie wybierać sukienek w kolorze białym czy ecru, na co jest proste wytłumaczenie, na weselu ma błyszczeć Pani Młoda. Gość powinien wyglądać elegancko, jednakże nie powinien przesadzać zarówno z ubraniem, jak i z dodatkami, gdyż wesele to nie karnawał. Kobiety nie powinny się też ubierać na czarno, gdyż w naszej tradycji jest to kolor zarezerwowany na inne uroczystości.

Na co zwrócić uwagę, kupując sukienkę weselną?

Dominujące kolory na przyjęciu weselnym stanowią pastele. Kolory z tej palety są delikatne, świeże i eleganckie. Jednakże nie tylko kolor jest najważniejszy podczas decyzji o zakupie sukienki. W sukience weselnej musimy się czuć swobodnie. Sukienki bez ramiączek są mało wygodne, a podczas szaleństw na parkiecie mogą nam spłatać niepotrzebnego figla, dlatego lepiej omijać ten krój. Aby wyglądać elegancko, dobrze jest wybrać sukienkę o długości do kolan lub łydek.

Gdzie szukać sukienek weselnych?

Przed zaplanowanym wyjściem z reguły nie mamy czasu. Bieganie po sklepach to stracony czas i energia, możemy jednak w wygodny sposób, nie wychodząc z domu, zakupić sukienkę naszych marzeń. Nowo powstały pasaż modowy brendo.pl oferuje ponad pół miliona produktów z 3000 sklepów. Oprócz sukienek możemy się również zaopatrzyć w bieliznę, buty czy dodatki. W ciągu jednego wieczoru można się przygotować na nadchodzącą uroczystość.