Gdy mieszkamy w domku z ogrodem możemy postarać się o przystosowanie go do użytku przez zwierzęta domowe. Jeśli mamy psa lub kota i chcemy by wychodziły do ogrodu by się z nimi bawić i wesoło spędzać czas w bezpieczny sposób – musimy wybrać dobre ogrodzenie dla naszego pupila. Wtedy stworzymy przestrzeń dla nich bezpieczną. Będzie to bardzo dobre miejsce dla wspólnych aktywności, zabaw lub odpoczynku. Jakie więc ogrodzenie wybrać? Czym się kierować podczas dobierania ogrodzenia, gdy mamy zwierzęta domowe? W poniższym artykule znajdzie się kilka sugestii.

Wybieramy bezpieczne ogrodzenia dla naszych zwierzaków – na co zwrócić uwagę?

Oprócz popularnych cech ogrodzenia takich jak: kolor, rodzaj powleczenia czy ilość metrów bieżących, musimy dodatkowo wziąć pod uwagę takie cechy jak:

  • Materiał: Istotny będzie wybór materiału trwałego i dobrze zabezpieczonego przed korozją lub uszkodzeniami wynikającymi z warunków pogodowych. A więc najtrwalsze będą: stal ocynkowana i powlekana lub impregnowane i pomalowane drewno.
  • Podmurówka: Musimy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre psy mogą kopać doły na terenie działki. Mogą nawet robić podkop pod ogrodzeniem, by wydostać się na zewnątrz. Co możemy zrobić, by zapobiec takiej ewentualności? Wykonajmy podmurówkę betonową. Możemy wylać podmurówkę klasyczną lub zakopać podmurówkę prefabrykowaną. Jeśli wykonamy podmurówkę to psiak nie będzie mógł się przekopać pod ogrodzeniem i będzie bezpieczny wewnątrz wyznaczonego terenu.
  • Wysokość ogrodzenia: Jeśli chodzi o psy to z reguły wystarczającą wysokością będzie 1,5 metra. Przez płot tej wysokości większość psów nie wyskoczy. Koty to trochę inna sprawa, w przypadku kotów ogrodzenie powinno być u szczytu zakończone łagodnie. I w dodatku powinno być w pewnej odległości od dachów czy drzew.

Jakie ogrodzenia możemy zastosować?

  • Zacznijmy od popularnego ogrodzenia panelowego – ogrodzenia z paneli mają wiele zalet, są proste w montażu, trwałe i stabilne. Dla zwierząt warto sprawdzić szerokość oczka w panelach. Powinny być one odpowiednio wąskie by ani kot ani pies nie utknął w oczku paneli ogrodzeniowych, którymi chcemy grodzić naszą działkę.
  • Ogrodzenie z siatki ślimakowej – jest to tańsze rozwiązanie od ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych. Warto rozważyć tę opcję, jeśli mamy ograniczony budżet. Siatki są również dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy ogrodzić naszego pupila.

Kolejny ważny wybór: Brama wjazdowa i furtka

Te dwa elementy można otworzyć i zrobić przejście przez płot lub ogrodzenie z siatki. Jeśli nasz pies jest na terenie podwórka istnieje ryzyko, że ucieknie. Dlatego powinniśmy mieć możliwość umieszczenia naszego psa w kojcu bądź na chwilę przywiązać go do np. drzewa. Oczywiście pies może nie mieć ochoty nigdzie wychodzić, ale nie wiadomo czy nie zainteresuje go inny przypadkowo przechodzący pies lub człowiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj