Dzień Matki, urodziny, Boże Narodzenie? Te i inne okazje skłaniają nas do zastanawiania się nad prezentami dla rodziny i znajomych. Często najtrudniejszym prezentem okazuje się być prezent dla Mamy.

Mamy zachowują się tak, jakby wszystkiego miały pod dostatkiem. Tego nie chcą, tamtego nie potrzebują, a to jest niepotrzebnym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Niejeden syn i niejedna córka spędziła całe dnie zastanawiając się, co sprawi największą radość ich Mamom.

Odpowiedzi są różne. Dla zapracowanych Mam, których dzieci wciąż jeszcze nie wyfrunęły z gniazda, wspaniałym prezentem będzie bilet do teatru czy kina lub relaksujący pobyt w SPA. Na taki prezent dla Mamy może się zrzucić rodzeństwo, niekoniecznie musi być to więc duży wydatek. Ważne jest, żeby naprawdę dać Mamie odpocząć – nie powinna ona po powrocie zastać brudnych talerzy i porozrzucanych po całym mieszkaniu ubrań. Jeżeli chcemy, żeby Mama naprawdę się zrelaksowała, obiecajmy jej przed wyjściem, że wszystkim się zajmiemy – a co najważniejsze, dotrzymajmy tej obietnicy!

Mamy emerytowane lub te, których pociechy studiują w odległych zakątkach kraju z pewnością ucieszy czas spędzony z dziećmi. Jeżeli Twoja mama pasjonuje się ogrodnictwem, kup jej nową roślinę do ogródka – a później razem ją posadźcie i podlejcie. Gdy dzwonisz, zapytaj od czasu do czasu, jak rośnie – takie drobne gesty są dla Mam bardzo ważne.

Innym pomysłem może być wspólna wycieczka za miasto – piknik niespodzianka z samodzielnie przygotowanym jedzeniem. Prosty, ale przemyślany prezent, w który włożyliśmy trochę pracy i serca z pewnością ucieszy nasze Mamy bardziej niż drogie podarunki!

Mamy są ważne – i chociaż prezenty nie są w życiu najważniejsze, to jednak każdy przecież lubi je dostawać. Im bardziej udany prezent, tym większa radość u obdarowanej osoby – warto więc dobrze zastanowić się, jak ucieszyć naszą Mamę przy najbliższej, nadarzającej się okazji. Pamiętajmy jednak, że to, co najbardziej zapada w pamięć, to nie podarunki od święta, ale codzienne, drobne gesty.