Wielu ludzi uważa, że ​​pod pojęciem „profesjonalne kosmetyki” kryje się produkt wyższej jakości. Tak jakby produkty przeznaczone do stosowania przez kosmetologów są lepsze, dlatego należy kupować konkretnie ich. Jednak w rzeczywistości wszystko nie jest takie proste. Tak, profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji najprawdopodobniej dadzą lepszy wynik, ale… Zajmijmy się tymi „ale” i dowiedzmy się, czym dokładnie różnią się produkty w gabinecie kosmetologa od Twojej kosmetyczki.

Czym wyróżniają się profesjonalne kosmetyki

Najważniejsza rzecz, która wyróżnia profesjonalne kosmetyki i często uniemożliwia stosowanie ich w domu — to stężenie. Produkty do pielęgnacji domowej również zawierają silne składniki aktywne, takie jak retinol i różne kwasy. Ale w kosmetykach profesjonalnych stężenie tych substancji może być wielokrotnie wyższe, dzięki czemu kosmetyki te dają wyraźniejszy efekt od użycia. Ale pracować z takimi stężeniami i dobierać je może tylko profesjonalny kosmetolog.

Istnieją jednak marki kosmetyczne, które produkują profesjonalne produkty, które nadają się również do pielęgnacji domowej. Takie produkty zawierają skoncentrowane składniki, ale pozostają produktem kosmetycznym, który można stosować samodzielnie. Jedną z takich marek jest amerykańska marka Dermalogica.

Co daje stosowanie profesjonalnych kosmetyków?

Zazwyczaj produkty z linii profesjonalnych nie zawierają sztucznych barwników, substancji zapachowych, parabenów i niczego, co może powodować niepożądane reakcje na skórze. Producenci bardzo ostrożnie podchodzą też do konserwantów w takich kosmetykach — albo jest ich niewiele, albo zastępują je naturalne analogi.

Ponadto, jeśli produkty stosowane przez kosmetologów są zwykle wąsko specjalizowane, to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji domowej mogą rozwiązać kilka problemów jednocześnie. Zrównoważone formuły mogą na przykład jednocześnie:

  • usuwać stan zapalny;
  • ukoić podrażnienie;
  • nawilżać;
  • wybielić skórę.

Dlatego stosowanie profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej jest możliwe, a nawet zalecane jako alternatywa lub uzupełnienie zabiegów salonowych.

Jak wybrać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji domowej

Dermalogica — marka, której możesz zaufać

W 1986 roku amerykańska firma Dermalogica została założona przez Jane Wurwand, profesjonalną kosmetolog. Jej główne wytyczne przy tworzeniu kosmetyków pielęgnacyjnych — to zdrowie i dbałość o środowisko. Większość produktów marki są wegańskie i posiadają odpowiednie certyfikaty. Wszystkie produkty nie zawierają szkodliwych składników, barwników, substancji zapachowych itp. Dosyć łatwo wybrać produkt z całego asortymentu, ponieważ wiele z nich są połączone w zestawy. W Dermalogica znajdziesz następujące zestawy:

  • zestaw produktów o skutecznym działaniu anti-aging;
  • zestaw dla skóry problematycznej;
  • zestaw kosmetyków do cery suchej i odwodnionej.

Znaleźć te zestawy i inne produkty marki Dermalogica można na stronie internetowej Cosibella. A w razie potrzeby możesz skorzystać z naszego «Wirtualnego kosmetologa», aby dobrać kosmetyki lub zamówić osobistą konsultację u specjalisty.