Do zakupu prostownicy do włosów należy podejść indywidualnie. Warto wcześniej określić w swoje oczekiwania, a także cechy, które powinna posiadać prostownica. Niezbędne jest również zastanowienie się nad oczekiwanym efektem, a także funkcjami, którymi powinna wyróżniać się zakupiony model. Nie bez znaczenia są również efekty wizualne, kolor, a także wykończenie.

Różne modele, różne oczekiwania…

Bardzo często klienci dokonują wyboru prostownicy na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń, w sugestii innych osób, a także poleceń od zaufanych fryzjerów. Na rynku odnaleźć można bardzo szeroki wybór sprzętu do prostowania włosów. Ich ceny wahają się od 30 do nawet 800 zł. Jednakże najczęściej tanie produkty za kilkadziesiąt złotych wykonane są z gorszej jakości elementów, mogących stanowić zagrożenie dla dobrej kondycji włosów. Co więcej tego typu sprzęty często nadają się do wyrzucenia już po kilku tygodniach użytkowania. Jednak nie zawsze warto przepłacać za drogi sprzęt, który obfituje w szerokie funkcje i gadżety, które jednak nie zawsze są funkcjonalne Na stronie https://salonova.pl/prostownice-do-wlosow odnaleźć można wysokiej jakości prostownice do włosów.

Kiedy niezbędna jest prostownica do włosów?

Sprawdzonej jakości prostownice zakupić można na stronie https://salonova.pl/. Najlepsze i przetestowane narzędzia wykorzystywane są w pracy profesjonalnych fryzjerów i wizażystów oraz stylistów. Jednakże prostownica do włosów może okazać się niezbędna także w użytku amatorskim. Warto wykorzystać tego typu sprzęt, kiedy pragniemy wyglądać oszałamiająco, na przykład na ważne wyjście lub spotkanie. Posiadając prostownicę można stworzyć bardzo szeroką gamę fryzur, które z pewnością doda uroku oraz podkreśli całą stylizację.

Prostownica jest bardzo często wykorzystywana także przez kobiety, które mają falowane lub kręcone włosy, jednakże preferują włosy proste. W takich sytuacjach warto wykorzystać profesjonalny model, który nie tylko pozwoli na wyprostowanie włosów, lecz jednocześnie nie doprowadzi do ich uszkodzenia. Wiele produktów dostępnych na rynku charakteryzuje się niską jakością, przez co ich użytkowanie może spowodować pogorszona o kondycję włosów.

Jak korzystać z prostownicy?

Jedną z ważniejszych cech prostownicy, która decyduje o efektywności działania są płytki. Jest to powierzchnia, która ma bezpośredni kontakt z włosami. To właśnie za pomocą płytek oraz pod wpływem wysokiej temperatury prowadzi się do wygładzenia i wyprostowania włosów. Dostępne na rynku płytki do prostownic wykonane są z różnych powłok. Mają one ułatwiać poślizg włosa, lecz także chronić łuskę włosów przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury. To właśnie powłoka płytki decyduje o tym czy dana prostownica jest bezpieczna dla włosów.

Profesjonalne prostownice to modele z płytkami pełnoceramicznymi, ceramicznymi z dodatkowymi materiałami, jak jony srebra, ale również prostownice turmalinowe, tytanowe. Od jakości prostownicy zależeć będzie skuteczność prostowania, ale również zakres ochrony dla zdrowia. Jakość płytki należy dobierać także zgodnie z kondycją oraz cechami swoich włosów. W przypadku grubych oraz sztywnych i gęstych włosów znacznie lepiej jest wybierać prostownicę o niestandardowej szerokości oraz długości płytek. Natomiast włosy normalny i niezbyt gęste z sukcesem to wyprostują prostownice posiadające standardowe rozmiary.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Podczas zakupu prostownicy należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość płytek, materiał wykonania, lecz również dostępny zakres temperatury. Prostownica mogą nagrzewać się od 70 do aż 230 stopni Celsjusza. Jednakże zbyt wysoka temperatura może wpłynąć bardzo negatywnie na kondycję włosów, zwłaszcza słabych, cienkich oraz suchych. Dlatego włosy cienkie i podatne na zniszczenia można prostować w temperaturze od 70 do 170 stopni. Natomiast włosy sztywne, grube lub też mocno kręcone prostuje się temperaturą 200 – 230 stopni Celsjusza. Doskonałym wyborem są prostownice z możliwością regulacji temperatury. Zazwyczaj są one droższe, jednak możliwość dostosowania temperatury pozwala chronić włosy, zwłaszcza słabe i cienkie. Warto również zwracać uwagę na dodatkowe funkcje prostownicy, takie jak funkcja termostatu. Dzięki niej prostownica chroniona jest przed nagrzaniem. Termostat ochranianie również włosy przed spaleniem, a także pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną.

Dobra prostownica to również taka, która charakteryzuje się niebanalnym wyglądem, a ponadto jest poręczna. Dzięki temu prostowanie włosów będzie przyjemnym zabiegiem, a ponadto efektywnym.