Na rynku powstaje coraz więcej salonów kosmetycznych, zwykle na jednej ulicy jest ich co najmniej kilka. Prześcigają się w ofertach kusząc niskimi cenami. Jednak niska cena to nie wszystko, żadna kobieta nie chce ryzykować i oddać swojej twarzy i ciała w ręce niesprawdzonej kosmetyczki. Jak więc wybrać salon kosmetyczny? Oto kilka wskazówek.

Renoma studia urody

Pierwszą wskazówką może być informacja, jak długo studio urody funkcjonuje na rynku. Przepracowane lata to duże doświadczenie, ale także jeśli salon kosmetyczny utrzymuje swoją działalność, oznacza to zwykle, że ma już jakąś renomę i wiele zadowolonych klientek. To informacja na plus.

Opinie klientek salonu kosmetycznego

Drugą rzeczą jaką możemy sprawdzić przed wizytą w salonie są opinie na jego temat. Internet jest prawdziwą kopalnią informacji. Jednak opinie trzeba czytać z pewnym dystansem.

Zwykle najczęściej znajdujemy komentarze niezadowolonych klientów, to te osoby mają najwięcej motywacji aby znaleźć dany salon kosmetyczny w Internecie i go obsmarować. Osoby zadowolone z usługi rzadko kiedy znajdują chwilę by napisać pozytywną rekomendację. No bo zastanówmy się ile razy my same wystawiłyśmy pozytywną opinię?

Dlatego należy patrzeć co konkretnie jest krytykowane i jak często się powtarza i dopiero na tej podstawie wyciągać jakieś wnioski.

Certyfikaty, nagrody, szkolenia

Niezwykle istotne są kompetencje pracowników salonu kosmetycznego. W ostatnich latach kosmetologia bardzo mocno się rozwinęła, oferując szerokie możliwości zwalczania problemów skórnych. Część zabiegów jest ściśle powiązana z medycyna estetyczną, a to oznacza nieustanne podnoszenie kompetencji i szkolenie pracowników.

Dobry salon kosmetyczny, który rozwija swoich pracowników chwali się zdobytymi certyfikatami, nagrodami, a także odbytymi szkoleniami. Jeśli salon posiada nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości kosmetyki tą informacją również się szczyci.

Ceny zabiegów kosmetycznych

Ceny za zabiegi są dla nas niezwykle ważne, zwykle chcemy zapłacić jak najmniej. Pamiętajmy jednak, że chcąc mieć wykonany zabieg wysokiej jakości na nowoczesnym sprzęcie przez wykwalifikowaną kosmetyczkę będziemy musiały odpowiednio zapłacić. Bardzo niska cena za zabieg zwłaszcza jeśli nie jest to tylko chwilowa akcja promocyjna, powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym.

Wizyta testowa w salonie urody

Gdy już wybierzemy salon kosmetyczny, który spełnia nasze oczekiwania, warto wybrać się na wizytę testową. To znaczy zapisać się najpierw na zabieg mało inwazyjny typu henna czy manicure.

Dzięki temu będziemy miały szansę poznać kosmetyczkę osobiście i sprawdzić czy nam odpowiada. A w trakcie zabiegu podpytać o indywidualne kompetencje do zabiegu ,który faktycznie chcemy wykonać.

Możemy też obejrzeć salon, czy jest czysto, na jakim sprzęcie i kosmetykach się w nim pracuje, ilu jest klientów . Wystrój salonu urody również ma znaczenie, aby móc się w pełni zrelaksować atmosfera i klimat powinny nam odpowiadać.

Jeśli wizyta testowa spełni nasze oczekiwania wówczas możemy zrobić krok drugi i umówić się na zabieg właściwy.

Artykuł napisany przez LadyTime.pl