Chcesz zacząć przygodę ze szczoteczką soniczną, ale nie wiesz, którą wybrać Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego urządzenia? W naszym poradniku zakupowym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat szczoteczek sonicznych. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dokonasz właściwego wyboru. 

Chcesz sięgnąć po szczoteczkę soniczną, ale masz obawy związane ze sposobem jej działania? Całkiem niesłusznie! Szczoteczka soniczna, choć należy do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Podczas jej pracy cząsteczki wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstające dzięki temu mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, oczyszczając nawet trudno dostępne miejsca. Drgania generowane przez główkę czyszczącą urządzenia trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów mechanicznie. To czyni szczoteczkę soniczną nie tylko skutecznym, ale również w pełni bezpiecznym przyrządem.

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Szczoteczka soniczna posiada podłużną główkę, która porusza się z prędkością do 96 000 ruchów na minutę pracy. Do tego wyposażona jest w kilka trybów, funkcje zwiększające komfort użytkowania oraz końcówki wymienne dostępne w zestawie. Tego typu urządzenia świetnie sprawdzą się u osób z nadwrażliwością jamy ustnej oraz użytkowników aparatów ortodontycznych.

Szczoteczka soniczna – na co zwrócić uwagę?

Na rynku szczoteczek sonicznych znajduje się wiele modeli stworzonych przez renomowanych producentów. Aby dokonać właściwego wyboru, warto posiadać wiedzę na temat parametrów i właściwości tego typu urządzeń. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Jednym z najważniejszych czynników jest liczba trybów pracy. Standardowe szczoteczki soniczne posiadają trzy tryby, np. codzienny, delikatny i wybielający. Modele stworzone dla bardziej wymagających użytkowników wyposażone są w pięć lub więcej programów pracy, wśród których znajdziemy program do polerowania szkliwa czy też do masażu dziąseł. Każdy z trybów różni się od siebie prędkością pracy główki czyszczącej.

Szukając szczoteczki sonicznej, warto również zwrócić uwagę na funkcje, jakie oferuje dany przyrząd. Mogą to być timery, który odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów, czujniki nacisku, które przestrzegają przed zbyt mocnym szorowaniem, czy też wskaźniki zużycia włosia, sygnalizujące konieczność wymiany starej końcówki na nową. Niektóre szczoteczki soniczne oferują także możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu szczotkowania zębów. 

Przed zakupem szczoteczki sonicznej warto sprawdzić też zawartość zestawu, w którym się znajduje. Często obecne są w nich przydatne gadżety, takie jak końcówki wymienne o różnych właściwościach czy etui podróżne do bezpiecznego przechowywania szczoteczki.

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?

Aby dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia, warto sprawdzić ranking najlepszych szczoteczek sonicznych – https://denthelp.pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych. Znajdziesz w nim modele najwyższej jakości. Pierwsze miejsce zajmuje szczoteczka soniczna Smilesonic EX, która została wyposażona w pięć trybów pracy oraz cztery końcówki wymienne. Ponadto wyróżnia się wytrzymałą baterią, która pozwala jej na dwa miesiące działania bez konieczności podłączania do ładowarki. Na drugim miejscu znajduje się szczoteczka Smilesonic UP, która posiada trzy tryby pracy i trzy zakresu ruchów główki do wyboru, co daje łącznie aż dziewięć kombinacji mycia zębów! Oprócz tego do zestawu z nią dołączanych jest aż sześć końcówek!

Na pozostałych miejscach w naszym rankingu szczoteczek sonicznych plasują się następujące modele: Oclean X Pro Digital, SEYSSO Planet NeptunX, Philips Sonicare Series 3100 HX3673 czy kolejne urządzenie marki Smilesonic, a mianowicie Smilesonic GO. Pamiętaj, że każda szczoteczka soniczna potrafi zapewnić pielęgnację zębów i dziąseł na zadowalającym poziomie. To od Ciebie zależy, który model wybierzesz. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj