Tusz do rzęs to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do makijażu. To z kolei powoduje, że półki w drogeriach (i nie tylko) uginają się pod produktami tego rodzaju. Każdy z nich kusi i zachęca do wypróbowania, składając rozmaite obietnice. Niestety, nie wszystkie z nich znajdują pokrycie w rzeczywistości. Jakie zatem cechy powinien posiadać dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający? Sprawdźmy!

Dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający – czego powinniśmy oczekiwać?

Od tuszu najczęściej wymagamy tego, żeby był wodoodporny, działał jak odżywka oraz żeby wydłużał i pogrubiał nasze rzęsy. Wydłużenie oraz pogrubienie to najczęściej oczekiwania kobiet, które mają rzęsy krótkie i do tego cienkie, co pozbawia je wyrazu. Dlatego dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający musi mieć w sobie elementy, które oblepiają rzęsy (ale ich nie sklejają). Mowa o różnego rodzaju sztucznych włóknach. To one są odpowiedzialne za przedłużanie włosków. I to jeszcze nie wszystko, ponieważ włókna syntetyczne również pogrubiają rzęsy. Oczywiście potrzebują do tego także wosku. Razem z nim pokrywają rzęsy i sprawiają, że pojawia się na nich warstwa koloru ekstra. Poza tym porządny tusz, którego zadaniem jest wydłużanie oraz pogrubianie rzęs, powinien być łatwy w aplikacji i dokładnie rozdzielać oraz podkreślać każdy pojedynczy włosek.

A ponieważ dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający przydaje się zwłaszcza na wieczorne wyjścia, koncerty czy imprezy, warto również poznać opinię dwóch dziewczyn, którym w pięć minut, podczas jazdy taksówką, udało się nie tylko wydłużyć i pogrubić rzęsy, ale też wykonać cały makijaż. Jak to możliwe? Zobaczcie same!

Co jeszcze się liczy?

Duże znaczenie, jeżeli chodzi o dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający,ma również szczoteczka. Tak, wiemy, że nie odkrywamy Ameryki, ale umiejętność odróżniania szczoteczek i przypisywania ich do określonych kategorii to naprawdę bezcenna wiedza. Szczoteczki do tuszu mogą być silikonowe, plastikowe, z różną długością włosa oraz różnego kształtu. Dobry tusz do rzęs wydłużający i pogrubiający będzie miał szczoteczkę plastikową z krótkim i gęstym włosiem, które jest w stanie dotrzeć do nawet najkrótszych włosków, prawie niewidocznych, przy wewnętrznym kąciku oka. Kiedy zależy nam na wydłużeniu oraz pogrubieniu, mile widziana jest także  szczoteczka przypominająca klepsydrę. Dodaje ona rzęsom objętości, podkreśla je i unosi. Pamiętajmy również, że prawidłowe tuszowanie rzęs odbywa się w kierunku od nasady po końce.