Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie pracą opiekunki poza granicami Polski – w Niemczech, Anglii czy Francji. W starzejącym się społeczeństwie zachodniej Europy osoby, które są gotowe opiekować się starszymi ludźmi, są coraz bardziej poszukiwane. Jak wygląda praca opiekunki? Jakie wiążą się z taką pracą korzyści?

Na polskim rynku istnieją firmy, które zajmują się zatrudnianiem opiekunek. Obecnie niektóre z ich wchodzą na rynek zagraniczny, toteż coraz częściej poszukiwani są pracownicy zainteresowani pracą w innym kraju.

Praca opiekunki – na czym polega?

Osoby starsze często zmuszone są skorzystać z pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności. Potrzebują osoby, która zrobi im zakupy, pomoże w przygotowaniu posiłków, opłaci rachunki, zrobi pranie, posprząta mieszkanie itp. Praca opiekunki polega zatem na pomocy w wyżej wymienionych czynnościach, ale nie tylko. Często trzeba dotrzymywać towarzystwa podopiecznemu, spędzać z nim czas i zachęcać do podejmowania przeróżnych zajęć.

Wymagania

Aby zostać opiekunką osoby starszej np. w Anglii, należy znać język angielski. Konieczne jest także doświadczenie w takiego rodzaju pracy. Firmy, które zajmują się zatrudnianiem opiekunek i opiekunów, organizują liczne kursy i szkolenia, dzięki którym osoby bez doświadczenia będą miały możliwość podjęcia pracy za granicą.

Korzyści dla opiekunów

Firma zatrudniająca opiekunów zapewnia atrakcyjne i adekwatne wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę. Praca opiekunki nie zawsze bywa łatwa, ale jest legalna, bezpieczna i dobrze płatna. Dużym plusem takiego rodzaju zatrudnienia jest to, że ma się opłacony ZUS, a także ubezpieczenie medyczne.

Dodatkowo, obok powyższych zalet, firma organizuje transport bezpośrednio pod dom podopiecznego. Zatrudnieni opiekunowie nie muszą szukać mieszkania do wynajęcia, gdyż mieszkają ze starszą osobą, którą się opiekują.

Jak zostać opiekunką?

Aby stać się opiekunem seniora, wystarczy wejść na stronę www.opiekunki.promedica24.com.pl, wysłać zgłoszenie i przejść przez etap rekrutacji. Niekiedy, w przypadku braku doświadczenia, konieczne jest przejście przez odpowiednie szkolenia.