Odpowiednio wykonany demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji naszej twarzy. Co niezwykle ważne – demakijaż powinien być dopasowany do typu oraz stanu skóry naszej twarzy. Każdy rodzaj cery wymaga zatem zastosowania innego rodzaju demakijażu. Dowiadujemy się o tym między innymi podczas korzystania z zabiegów, czy usługi makijażu, oferowanej przez gabinety kosmetyczne.

Wykwalifikowane kosmetyczki zwracają szczególną uwagę na konieczność codziennego, odpowiednio wykonanego demakijażu. Podpowiadają również, jak taki demakijaż wykonać.

Na samym początku warto podkreślić, że odpowiednio wykonany demakijaż stanowi pierwszy krok do pięknej, młodej i pełnej blasku cery. Dzięki odpowiednio wykonanemu demakijażowi, łatwiej nam również nałożyć makijaż, który będzie prezentował się pięknie. Odpowiednio wykonany demakijaż to taki, który uwzględnia kosmetyki dostosowane do konkretnego typu cery. Takie kosmetyki zadbają przede wszystkim o usunięcie makijażu i wszelkich zanieczyszczeń, a także o odpowiednią pielęgnację skóry.

Skóra sucha w codziennej pielęgnacji źle znosi różnego rodzaju pianki oraz żele, które wymagają dodatkowego użycia wody. Takie preparaty przyczyniają się bowiem do przesuszania naskórka. W efekcie skóra na twarzy piecze i wywołuje uczucie ściągania. Cera sucha wymaga zatem stosowania specjalnych mleczek, które w swoim składzie zawierają również substancje nawilżające, zwłaszcza mocznik, glicerynę oraz witaminę A i E. Do demakijażu warto używać delikatnych płynów, najlepiej micelarnych lub dwufazowych, przeznaczonych do skóry cienkiej i delikatnej.

Do oczyszczania cery tłustej najlepsze okazują się delikatne żele oraz pianki, wykazujące właściwości przeciwzapalne, matujące, złuszczające oraz antybakteryjne. Najlepsze okażą się preparaty zawierające w swoim składzie cynk, retinol, a także siarkę. Nie należy stosować kosmetyków charakteryzujących się ciężką konsystencją. Nieodpowiednie okażą się również preparaty na bazie alkoholu.

Cera mieszana to taka, której pielęgnacja okazuje się chyba najtrudniejsza. Cera ta łączy w sobie zarówno cerę tłustą, jak i suchą. Do pielęgnacji tego rodzaju cery należy zatem wybierać kosmetyki niezwykle delikatne, charakteryzujące się lekką konsystencją, najlepiej matujące. Najlepsze okażą się zatem toniki, płyny micelarne oraz emulsje.

Cera naczyniowa, będąca równocześnie cerą wrażliwą wymaga stosowania specjalnych płynów, zwłaszcza hypoalergicznych. Najlepsze okażą się preparaty powstałe na bazie wody termalnej, które w swoim składzie zawierają również składniki łagodzące wszelkie podrażnienia. Płyn micelarny okaże się w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że właściwe dostosowanie do niej kosmetyków do wasnej skóry pozwoli Ci cieszyć się doskonałą kondycją cery twarzy nawet w najtrudniejszych warynkach. Po dobór najlepszych kosmetyków dla Ciebie możesz zgłościć się do salonów kosmetycznych lub dermatologicznych.

wfdWuTDWz2+lAAAAABJRU5ErkJggg== Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez salon urody Villadermatica w Krakowie oferujący zabiegi na twarz i ciało, usługi fryzjerskie i usługi medycyny estetycznej.