W internecie pojawia się coraz więcej tutoriali dotyczących właściwego wykonania makijażu. Radzimy, jaką drogę wybrać, aby osiągnąć optymalny kształt naszej twarzy.

Tajniki modelowania twarzy to temat, który interesuje niemal każdą z nas. Jedna z popularnych polskich vlogerek ma zwyczaj mówić, że im nasza buzia jest mniejsza, tym szansa na sukces życiowy większa – i zdaje się, że nie ona jedna kieruje się taką dewizą. Czy słusznie? Niewykluczone, ale zanim się do tego zabierzemy, warto pamiętać o kilku podstawowych czynnościach, które jeszcze przed nałożeniem make-upu poprawią nasz wygląd.

Jak przygotować się do wykonania takiego makijażu?

Przede wszystkim chodzi oczywiście o odpowiednią pielęgnację. Dzięki niej twarz będzie wyglądała świeżo i promiennie, a to o wiele ciężej wypracować makijażem. Dlatego nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu czy codziennym nakładaniu kremu nawilżającego. Poza tym przed nałożeniem podkładu warto zastosować odpowiednią bazę – wybierz taką, która jest dopasowana do twojego typu skóry.

Następnie możesz już przystąpić do części właściwej przygotowań. Jeden z najważniejszych etapów to oczywiście użycie fluidu czy innego kosmetyku, który wyrówna koloryt naszej cery i przykryje niedoskonałości. Ma on bezpośredni i długotrwały kontakt ze skórą naszej twarzy, dlatego tak istotne jest, aby zastosować odpowiedni. Na rynku jest wiele sprawdzonych opcji, wśród nich najlepszy podkład, jaki oferuje Maybelline, który po przystępnej cenie zapewni bezpieczeństwo i doskonałe krycie.

Wystarczy kilka prostych kroków

Jeśli jednak na twojej skórze dalej widoczne są niedoskonałości, zanim przejdziesz do kolejnego kroku, możesz użyć korektora. Następnie sięgnij po puder brązujący. Pamiętaj, że szczególnie ważny jest tu wybór pędzla – najlepszy będzie taki typu kabuki. Nałóż bronzer poniżej kości policzkowych, na skronie i pod brodą. Nad kośćmi policzkowymi oprósz twarz różem, a środek buzi muśnij pudrem rozświetlającym.

Jeszcze tylko ostatni dotyk pędzla

Na koniec wszystkie te elementy połącz sypkim pudrem. Mamy nadzieję, że efekt, jaki osiągniesz będzie satysfakcjonujący, a ty poczujesz się pewniej i zaczniesz błyszczeć w towarzystwie. A może chcesz podzielić się jakimiś swoimi trikami, związanymi z modelowaniem twarzy, wyborem odpowiedniego podkładu czy perfekcyjnym maskowaniem niedoskonałości?