Przesuszone i skłonne do łamania paznokcie stanowią problem wielu kobiet. To bardzo frustrujące, bowiem dłonie są naszą wizytówką, a suche skórki i słabe paznokcie nie dodają im uroku. Co zrobić, żeby zażegnać wszelkie problemy dotyczące paznokci?

Suche i łamliwe paznokcie to powszechny problem nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Jak można się go pozbyć? Przestrzegając kilku podstawowych zasad i sięgając po odpowiednie preparaty na pewno szybko uda się doprowadzić paznokcie do stanu godnego pozazdroszczenia.

Dlaczego paznokcie się przesuszają i łamią?

Można wymienić wiele czynników, które negatywnie wpływają na stan paznokci. Najważniejsze z nich, to zbyt częste mycie rąk, zmywanie naczyń i inne prace domowe wykonywane z użyciem detergentów, a bez rękawiczek ochronnych.

Co jeszcze pogarsza ich stan? Przede wszystkim jest to brak witamin i minerałów takich jak:

  • witaminy z grupy B
  • witaminy A
  • biotyny
  • krzemu
  • cynku
  • magnezu
  • kwasu foliowego

A także różnego rodzaju prace manualne, zakładanie tipsów, częste malowanie, a następnie zmywanie lakieru oraz nieumiejętnie wykonywany manicure i pedicure.

Co robić, a czego nie, by paznokcie wyglądały estetycznie?

Lepiej zapobiegać niż leczyć, jeśli paznokcie są jeszcze w dobrym stanie, to wystarczy pamiętać o kilku regułach, by nadal nie mieć z nimi problemów. Po pierwsze, wszelkie prace domowe, a już zwłaszcza te wymagające użycia jakichkolwiek środków chemicznych należy wykonywać w rękawiczkach.

W ten sposób ochronimy dłonie i paznokcie przed niszczącym wpływem detergentów. Nie należy również przesadzać z myciem rąk, bowiem zbyt częsty kontakt z wodą, zwłaszcza zbyt ciepłą bardzo przesusza. Lepiej też nie zakładać sztucznych paznokci, czyli tzw. tipsów i zbyt często nie malować paznokci, ponieważ używany do usuwania lakierów zmywacz bardzo źle wpływa na stan płytki paznokcia i otaczających go skórek. Więcej na https://www.wapteka.pl

Jak pomóc zniszczonym paznokciom?

Jeśli paznokcie są już zniszczone, to warto poza stosowaniem powyższych zasad zadziałać na organizm również od środka i pamiętać o suplementacji witaminowej. Ważne jest też regularne i staranne obcinanie paznokci, które ogranicza ich łamanie. Jednak tak naprawdę największe znaczenie ma sięgnięcie po odpowiednie preparaty odżywcze i pielęgnacyjne.

Jaki wybrać? Doskonałą propozycją jest Balsam do paznokci Tisane 45g. Zawiera on składniki aktywne takie, jak na przykład wosk pszczeli, ekstrakt z nasion kopru czy hydrolizowaną keratynę. Jak działa? Balsam wyraźnie wzmacnia, odżywia, przywraca połysk i przyspiesza wzrost paznokci, a ponadto zapobiega ich rozdwajaniu i wygładza niesforne skórki.

Polecany jest dla paznokci zniszczonych przez zmywacze, tipsy i lakiery oraz do skórek uszkodzonych przez nieumiejętnie wykonany manicure. Wystarczy tydzień stosowania, by zobaczyć zaskakujące rezultaty. Balsam do paznokci Tisane to sprzymierzeniec w walce o zdrowe i piękne paznokcie. Warto mieć go zawsze w swojej kosmetyczce. W krótkim czasie przywróci paznokcie do idealnego stanu.

Jeśli Twoje paznokcie są w kiepskiej formie i wymagają pomocy, to koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą preparatów i odżywek dedykowanych do pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci dostępnych na https://www.wapteka.pl/manicure-i-pedicure,224.html. Dobierz odpowiedni środek, za pomocą którego przywrócisz swoim paznokciom pełnię zdrowia i blasku.