Cera trądzikowa kojarzy się głównie z przypadłością dotyczącą nastolatków. Jednak coraz częściej zdarza się tak, iż z trądzikiem zmagają się osoby dorosłe. Głównymi oznakami cery trądzikowej są stany zapalne, zaskórniki, rozszerzone pory, błyszcząca się skóra, przebarwienia. Te nieestetyczne oznaki przyczyniają się do obniżenia samooceny i odbierania pewności siebie. Jaka jest właściwa pielęgnacja i zabiegi dla cery trądzikowej?

Co to jest trądzik?

Trądzik należy do grupy chorób skóry, objawiającą się występowaniem na skórze zmian zapalnych, krostek, grudek, zaskórników otwartych i zamkniętych, nadprodukcji sebum oraz przebarwień pozapalnych. Głównymi przyczynami trądziku są: zaburzona praca gruczołów łojowych, bakterie beztlenowe, zaburzenia hormonalne, nieprawidłowa pielęgnacja, nieprawidłowa dieta i niezdrowy styl życia.

Pielęgnacja i zabiegi dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa to niezwykle wymagający typ skóry. W pielęgnacji przede wszystkim należy postawić na dokładne oczyszczanie skóry, nawilżanie, tonizację i  złuszczanie naskórka. Kosmetyki do cery trądzikowej powinny mieć prosty skład, zawierać składniki o działaniu antybakteryjnym, łagodzącym stany zapalne, regulującym wydzielanie sebum i rozjaśniającym skórę. Kosmetyki do cery trądzikowej powinny zawierać składniki aktywne takie jak: nagietek, tymianek, rumianek, oczar wirginijski, cynk, witaminy A, C, E i B2 czy dziurawiec.

W gabinecie kosmetycznym można znaleźć skuteczną pomoc dla osób z cerą trądzikową. Zabiegi powinny być uzupełnieniem pielęgnacji oraz leczenia dermatologicznego.

Do najskuteczniejszych zabiegów dla skóry trądzikowej zaliczają się: mikrodermabrazja korundowa i peeling kawitacyjny to zabiegi mające na celu złuścić martwy naskórek, usunąć zanieczyszczenia, wyregulować pracę gruczołów łojowych oraz rozjaśnić skórę. W przypadku skóry trądzikowej doskonale sprawdzają się peelingi chemiczne na bazie kwasów AHA i BHA. Zabiegi te nie tylko złuszczają naskórek ale również redukują zmiany ropne, zaskórniki, obkurczają pory skóry, regulują pracę gruczołów łojowych, działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. W przypadku osób posiadających blizny potrądzikowe doskonałym zabiegiem redukującym te niedoskonałości jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jest to zabieg mający na celu pobudzić skórę do przebudowy a więc do uzupełnienia ubytków skóry powstałych w wyniku trądziku. Dodatkowo radiofrekwencja mikroigłowa prowadzi do obkurczenia gruczołów łojowych, redukuje zaskórniki i pojawianie się stanów zapalnych oraz działa rozjaśniająco.

Sprawdź zabieg w RosaMed Clinic – Radiofrekwencja mikroigłowa – Warszawa