Mróz, śnieg i silny wiatr to nieodzowne elementy zimy. Do tego dochodzi klimatyzacja oraz szereg innych czynników, które źle wpływają na każdy fragment naszej cery. Jak dbać o skórę w zimę? Sprawdź!

Jak dbać o skórę w zimę?

Zima jest wyjątkowa pod wieloma względami. Chodzi głównie o to, że co chwilę odczuwamy nagłe zmiany temperatur. Na zewnątrz jest bardzo zimno, za to w środku, w pomieszczeniach ciepło. To wszystko powoduje, że skóra znacznie szybciej się wysusza. Do tego dochodzą liczne podrażnienia, zwłaszcza w przypadku osób z wrażliwym typem cery bądź z widocznymi naczynkami. Wystarczy jedynie stosować odpowiednio dopasowane kosmetyki do tej pory roku, a co najważniejsze do konkretnego rodzaju skóry.

 Nie tylko piasek i woda mocno odbija promienie słońca, ale także śnieg. W zimowej kosmetyczce zatem powinny pojawić się preparaty zawierające ochronny filtr SFB, czyli jednocześnie UV i UVB. Są one nie tylko w tradycyjnych kremach, ale również w odmianie BB, która nadaje skórze subtelny kolor. Marka ZIAJA ma kilkanaście preparatów, i to z wielu linii.

Spierzchnięte i popękane wargi to częsty widok w okresie zimowym. Jak temu zapobiec? Sięgnij po balsamy regenerujące z linii ZIAJA masło kakaowe lub z serii oliwkowej. Wybierasz się w góry bądź non stop masz kontakt z silnymi promieniami UV? Postaw na preparat na usta i znamiona SPF. Można go stosować nie tylko w okresie letnim, ale także zimą.

 Mimo, iż zimą nosimy rękawiczki to i tak dłonie są narażone na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych. Mróz, zmiany temperatur oraz suche powietrze to nie działa na nie dobrze. Krem do rąk stosowany kilka razy dziennie nie wystarczy. Do pielęgnacji dodaj inne kosmetyki marki ZIAJA – maski, peelingi oraz oliwki. Te środki są dopasowane do różnych typów skóry dłoni, także do tej bardzo delikatnej, jak i mocno przesuszonej.

Dbaj nie tylko o dłonie, ale również o stopy. Zwalcz popękane pięty oraz suchą skórę. Zdecyduj się na program do pielęgnacji stóp od ZIAJA bądź na serię stopy. Jest wiele środków, od kremów, po preparaty złuszczające. 

Zimą nawilżenie jest kluczowe. Odżywcze balsamy i środki do kąpieli, takie jak żele, peelingi oraz musy pomogą zregenerować suchą skórę. Linia Jeju, pielęgnacyjne przysmaki, czy seria arganowa oferuje spory wybór kosmetyków, i to do różnych części ciała.

Jak wygląda zimowa pielęgnacja?

Kremy do twarzy i do ciała, pomadka do ust, środki do rąk, a także do stóp – to zimowy niezbędnik. Nawilżanie to istotna kwestia, podobnie jak złuszczanie obumarłego naskórka. Mroźne powietrze i klimatyzacja mocno wysusza skórę całego ciała. Szukaj zatem preparatów z witaminą E, prowitaminą B, odżywczym mocznikiem i masłem shea. Mile widziane rozmaite olejki, na przykład arganowy, kokosowy, czy oliwa z oliwek. Znajdziesz te składniki w linii ZIAJA Jeju, gdanskin, masło kakaowe, kozie mleko, ponadto w serii oliwka, pomarańczowa, a także sopot spa.

Więcej informacji na ziaja.com