Święta już za pasem… Goście zaproszeni, wigilijne menu ustalone, jednak przed nami najtrudniejszy etap przygotowań – sprzątanie! Jak sobie z nim poradzić bez zbędnego stresu? Podpowiadamy, jak krok po kroku zaplanować przedświąteczne porządki, aby przebiegły szybko, łatwo i przyjemnie!

2 tygodnie przed…

W pierwszym etapie świątecznego sprzątania uporządkuj mieszkanie z zalegających w nim przedmiotów. Pozbądź się schowanego za drzwiami pudła po telewizorze, wyrzuć stertę starych gazet czy zardzewiały czajnik. Przejrzyj i poukładaj rzeczy codziennego użytku. Nieużywany rower schowaj do piwnicy lub garażu – niech tam poczeka do wiosny. Zrób także porządek w garderobie – rzeczy, których nie używasz od dawna i prawdopodobnie już nigdy z nich nie skorzystasz, oddaj na zbiórkę odzieży lub świąteczną akcję charytatywną. Poczuj w sobie ducha świąt i spraw prezent tym, którzy najbardziej tego potrzebują!

jak zaplanowac sprzatanie 003

Już teraz pomyśl także o umyciu okien i odświeżeniu dywanów. Ostatnie dni przed świętami są bardzo intensywne – gotowanie, ubieranie choinki, kupowanie podarków… Może zabraknąć Ci na to czasu! Najlepiej zrób to już teraz, a przed samymi świętami jedynie odśwież dywan i przetrzyj ostatnie zabrudzenia na oknach. W okresie przedświątecznym warto zaopatrzyć się w sprzęt, który znacznie usprawni i ułatwi nam sprzątanie. Jako, że jednym z najbardziej wymagających świątecznych obowiązków jest mycie okiem, pomyśl szczególnie o akcesoriach, które Ci je ułatwią. Należy do nich m.in. odkurzacz do szyb Dry&Clean marki Leifheit. Ten niepozorny sprzęt pomoże Ci w kilka sekund umyć okna bez powstawania nieestetycznych smug i zacieków. Nie straszna Ci będzie także kapiąca woda – odkurzacz Leifheit zasysa wszystko do środka. Warto wiedzieć, że odkurzacz do szyb znacznie ułatwi także mycie łazienki oraz wszelkich powierzchni szklanych – luster, szyb czy blatów.

Tydzień przed…

Najważniejsze porządki zaplanuj w ostatnim tygodniu przed świętami. Zyskasz pewność, że efekty Twojego sprzątania utrzymają się przez cały świąteczny okres. Poświęć jeden dzień na dokładne uprzątnięcie łazienki – przetrzyj kosmetyki z pozostałości piany czy kurzu, a następnie zajmij się półkami łazienkowymi i brodzikiem. Poświęć chwilę, aby odświeżyć fugi i dokładnie odkamienić sitko prysznica. Nie zapominaj także o pralce! Z pewnością przyda się jej porcja sody oczyszczonej lub płynu czyszczącego. Kolejnego dnia przedświątecznych porządków zajmij się kuchnią – wyczyść piekarnik i otłuszczony okap. Zrób porządek w swoich kuchennych akcesoriach, przetrzyj wnętrze lodówki i mikrofalówki, a także dokładnie umyj kuchenkę. W trosce o swoje dłonie zawsze podczas sprzątania używaj gumowych rękawiczek. Zdecyduj się na zakup wytrzymałego modelu, który wystarczy Ci na kilkanaście sesji sprzątania. Idealnym wyborem będą rękawice gumowe Ultrastrong Leifheit. Są nie tylko wytrzymałe, ale także perfekcyjnie dopasowane do każdej dłoni, co czyni je niezwykle komfortowymi w użytkowaniu. Nie zapomnij także o zadbaniu o podłogi i parkiety. Twoim niezastąpionym pomocnikiem będzie dobrej jakości mop z systemem skutecznego odsączania wody, taki jak Clean Twist od Leifheit. Z jego pomocą szybciej niż kiedykolwiek poradzisz sobie z brudem, a świąteczny manicure przy tym nie ucierpi. Wszystko to zasługa specjalnego włókna, które z łatwością usuwa zabrudzenia, a także specjalnej technologii wykręcania, która pozwala na dopasowanie stopnia wilgotności mopa bez schylania się i moczenia rąk w brudnej wodzie.

jak zaplanowac sprzatanie 002

Jeżeli wystarczy Ci czasu możesz także uprzątnąć kurz z trudno dostępnych miejsc. Dokładnie przetrzyj przysufitowe szafki – z pewnością od ostatnich wielkich porządków nazbierało się tam nieco kurzu. Odkurz ramy drzwi, obrazów, wysokie półki i zazwyczaj niedostępne narożniki ścian. W walce z brudem w trudno dostępnych miejscach pomoże Ci zmiotka do kurzu Duster na długim, teleskopowym drążku – dzięki niej sięgniesz absolutnie wszędzie!

Dzień przed…

Na dzień przed wigilią warto pozostawić tylko te zadania, których wcześniejsze wykonanie mijałoby się z celem. Chodzi tu oczywiście o ścieranie kurzy, odkurzanie dywanów czy ostatnie zmywanie podłóg. Przy ścieraniu kurzy możesz wykorzystać rękawicę do kurzu Leifheit. Jej wyjątkowy kształt umożliwia dotarcie w każdy trudno dostępny zakamarek, a dzięki wykorzystaniu drobnego, przyciągającego kurz mikrowłókna w mgnieniu oka dokonasz ostatnich poprawek!

jak zaplanowac sprzatanie 004

Dzień przed świętami warto jeszcze zamieść dywany i podłogi – z pewnością przy strojeniu choinki spadło Wam kilka sosnowych igiełek. Nie musisz jednak ponownie sięgać po odkurzacz! Miejscowo użyj małej zmiotki, a do dywanów szczotki mechanicznej Leifheit Rotaro, która działa bez użycia prądu, a pomimo tego perfekcyjnie radzi sobie z odświeżeniem dywanu – nawet tuż przed przyjściem gości. Co więcej szczotka jest od razu gotowa do pracy! Dokładnie zamiata wszystkie okruszki spod stołu i wzdłuż listwy podłogowej, a Ty nie musisz męczyć się z ciężkim sprzętem i uciążliwym kablem. Więcej akcesoriów przydatnych podczas świątecznych porządków znajdziesz na: www.leifheitsklep.pl

W Wigilijny Dzień…

Odpuść sprzątanie i ciesz się rodzinnie spędzonym czasem. Odpręż się – wszystko co miałaś zrobić z pewnością jest już przygotowane, a Ty możesz wreszcie usiąść i zrelaksować się. Wesołych Świąt!