Dobry projekt salonu fryzjerskiego może przyczynić się do jego sukcesu. W końcu to także od dobrze urządzonego wnętrza zależy, czy klienci będą chcieli do nas powrócić i korzystać z naszych usług. Jak zatem zaaranżować powierzchnię naszego salonu, aby przyciągnąć do siebie ludzi i zdobyć rzesze zadowolonych klientów?

Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że urządzanie salonu fryzjerskiego to nie tylko zakup takich rzeczy jak meble fryzjerskie i aranżacja wnętrza. To również zadbanie o jego „wygląd zewnętrzny”, czyli fasadę. Aby przyciągał wzrok i obiecywał profesjonalną obsługę, salon musi posiadać widoczny i estetyczny szyld, ozdobione witryny oraz zapraszające wejście. Jak to osiągnąć? Zacznij od rozejrzenia się po najbliższej okolicy!

salon

Twój salon powinien zachęcać klientów do wejścia. Inaczej należy więc urządzić jego witryny, gdy znajduje się w pobliżu siedzib dużych korporacji, a inaczej, gdy prowadzimy go na przykład w małym miasteczku. Zwróć zatem uwagę na przechodniów i mieszkańców okolicy, a może dzięki temu łatwiej Ci będzie trafić w ich gusta.

Fasadę salonu powinnaś też uzależnić od lokalizacji ważniejszych budynków w jego pobliżu. Jeśli stoi on w centrum handlowym, postaraj się, aby nie odróżniał się zbytnio stylem od reszty witryn. Jeśli zaś prowadzisz zakład w centrum miasta, musisz wyróżnić jego wejście na tyle, aby zainteresował on przechodniów. Jeszcze inaczej sprawa wygląda z punktu widzenia właścicieli salonów osiedlowych. Jeśli i Ty pracujesz w takim miejscu, spróbuj zaaranżować przytulne wnętrze, obiecujące relaks i komfort.

Po obejrzeniu fasady salonu klient skieruje się do jego wnętrza. Powinno być ono urządzone schludnie i estetycznie, a zarazem praktycznie – niezależnie od zajmowanej powierzchni. Salon możesz łatwo podzielić na strefy według ich przeznaczenia. Do każdej z nich pasują inne meble, o których przeczytasz poniżej.

salon2

Po wejściu do wnętrza klient napotka strefę poczekalni. To tam będzie oczekiwać na zabieg, a więc warto zadbać o jego komfort. Posłużą do tego wygodne kanapy i fotele. Obowiązkowo dobierz też stolik, na którym możesz położyć gazety. Warto dostawić też wieszak na odzienie wierzchnie.

Przy poczekalni można też urządzić strefę recepcji. Jej centralnym meblem powinna być profesjonalna recepcja fryzjerska, która będzie zachęcać klientów do wejścia.

I wreszcie mamy strefę stanowisk fryzjerskich. Tutaj możesz „zaszaleć” z meblami i wystrojem, ponieważ musisz pomieścić: fotele fryzjerskie (najlepiej z dobranymi podnóżkami), konsole z przestronnymi lustrami oraz szafki. Nie zapomnij też o witrynach, które pięknie wyeksponują kosmetyki. Twoi pracownicy ucieszą się z hokerów (taboretów dla fryzjerów) oraz pomocników i wózków fryzjerskich. Ostatnią obowiązkową strefą jest strefa mycia. Wyposaż ją w dobrej jakości myjnie fryzjerskie.

Obecnie na rynku profesjonalnych mebli i sprzętów fryzjerskich istnieje spory wybór zarówno pojedynczych produktów, jak i zestawów (np. o charakterystycznym motywie). Przy urządzaniu wnętrza salonu pomocny będzie kontakt z dobrą hurtownią internetową, np.www. wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl. W tym sklepie znajdziesz nie tylko renomowane meble w konkurencyjnych cenach, ale także fachową pomoc obsługi.

Na koniec pamiętaj: wyznacznikiem dobrze urządzonego salonu jest komfort jego klientów. Zapewnij go dzięki odpowiedniej aranżacji, a zyskasz sobie ich przychylność!