Zastanawiałaś się kiedyś nad tym dlaczego wszyscy naokoło mają już stałych partnerów, a Ty nadal jesteś singlem?

Przyczyn może być kilka, lecz trzema najbardziej prawdopodobnymi przyczynami tego stanu są:

  1. Jest to Twój świadomy wybór, gdyż nie spotkałaś do tej pory mężczyzny, który na prawdę przykułby Twoją uwagę na dłużej,
  2. Boisz się ryzyka jakie niesie za sobą partnerstwo,
  3. Jesteś przysłowiowym słoniem w składzie porcelany jeśli chodzi o relacje damsko – męskie.

Jeśli myślisz więc, że Twój wyśniony książę niespodziewanie pojawi się w Twoim życiu i poprosi Cię o rękę to niestety muszę Cię rozczarować. Czas się obudzić i zmienić bajkę:)

Niestety w znalezieniu partnera nie pomogą Ci ani przesiadywanie w domu, ani babskie wieczory. Szczęściu musisz pomóc Ty sama i to czym prędzej. Musisz pójść o krok dalej.

Przede wszystkim:

  • Zastanów się jakimi metodami szukasz drugiej połówki oraz jaki typ człowieka reprezentujesz. Jeśli jesteś typem pasywnym nie narzekaj, że nikogo nie poznałaś w ten weekend skoro nie wyszłaś z domu nawet z psem. Jeśli z kolei Twoi znajomi reagują na Ciebie tak, jakbyś się nie myła od miesięcy może to świadczyć o tym, że za bardzo się narzucasz. Musisz zmienić taktykę!
  • Jeśli nie wiesz jak przekazać otoczeniu, że poszukujesz partnera poproś kogoś bliskiego o „pomoc”. Jeśli Twoja koleżanka mówi do ciebie: „uwaga panowie”, a Ty odpowiadasz – „gdzie”? Pomimo tego, że w odległości niespełna 100 metrów stoi drużyna koszykarzy, czas coś z tym zrobić lub iść do okulisty:). Zacznij się dziewczyno rozglądać!
  • Otwórz się na nowo poznane osoby, zwłaszcza te, które wzbudziły w Tobie szczególne zainteresowanie. Jeśli jesteś zamknięta w sobie to zacznij od osób, które są Ci obojętne. Z czasem przyjdzie pora również na te, na których Ci zależy. Bądź powściągliwa. Większość osób na słowo „cześć” nie zareaguje pytaniem „O co Ci chodzi?” Zaproponuj swojemu dobremu koledze np. wycieczkę rowerową lub wieczorne spotkanie w knajpie. Od kogoś trzeba zacząć:).
  • Nie nastawiaj się negatywnie. Odpowiedź negatywna na Twoją propozycję wcale nie oznacza, że ktoś Cię nie lubi i nie jest zainteresowany. Może po prostu zaproponowana przez Ciebie data mu nie odpowiada?

Często jest tak, że w relacjach damsko-męskich ludzie prowokują dwuznaczne sytuacje ponieważ boją się odrzucenia. Oczywiście taka wersja wydarzeń jest również prawdopodobna. Odrzucenie to nic nadzwyczajnego. Jeśli jednak nie chcesz nadal podążać swoją ścieżką samotnie musisz podjąć ryzyko i otworzyć się na ludzi.

Powodzenia!