Każda kobieta kocha błyskotki. To one nadają jej dostojności i podkreślają indywidualność. Nawet delikatny, z pozoru niezauważalny naszyjnik sprawia, że stylizacja nabiera nowego charakteru.

Artykuł powstał dzięki nieocenionej pomocy sklepu z biżuterią E-watches

Mogłoby się wydawać, że biżuteria damska to tylko dodatek, a tak naprawdę jest to całkiem duży i prężny dział mody. Projektanci każdego roku prezentują coraz to nowsze trendy. Biżuteria damska to coś co po prostu musi zachwycać. A co w tym sezonie zachwyca celebrytki?

Minimalizm ciągle na topie

Minimalizm to trend, który pojawił się kilka sezonów temu, a wciąż jest bardzo popularny, zarówno wśród gwiazd. Tak naprawdę dotyczy on nie tylko mody i biżuterii damskiej, ale ogólnie stylu życia. Biżuteria damska w stylu minimalistycznym jest bardzo ceniona przez celebrytki, zarówno te młodsze, jak i starsze, co można z łatwością zaobserwować w sieci oraz w kolorowych pismach. Nic dziwnego, w końcu biżuteria damska w takim stylu dodaje szyku i elegancji, a można ją łatwo kupić online, choćby pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/bizuteria-damska.

Jak najtrafniej ją scharakteryzować? Biżuteria damska utrzymana w konwencji minimalistycznej powinna być prawie całkowicie niezauważalna. W ten styl wpisują się delikatne łańcuszki z małymi zawieszkami, drobne, nienachlane kolczyki itp. Jednym słowem wszystko co jest proste, delikatne i nie rzuca się zbytnio w oczy. Minimalistyczne stylizacje charakteryzują się tym, że są ubogie w biżuterię, jednak nie znaczy to, że są całkowicie jej pozbawione. Wystarczy wybrać jeden akcent, np. naszyjnik. Minimalistyczna biżuteria damska to dobry wybór dla kobiet z każdego pokolenia.

Powrót do lat 90

Wiele osób uważa, że lata 90 to czarny okres w historii mody, który tak naprawdę nigdy nie powinien się wydarzyć. Za duże, rozciągnięte swetry i wielkie spodnie zniekształcały sylwetkę i odbierały kobiecość, nawet najbardziej zmysłowym kobietom. Jednak w obecnym sezonie powrót do lat 90 to jeden z czołowych i najbardziej popularnych trendów. Biżuteria damska z tamtych lat również zaliczyła wielki „come back”. Jest bardzo chętnie noszona przez Polskie, jak i przez zagraniczne celebrytki, co tylko napędza jej popularność.

Damska biżuteria lat 90 to przede wszystkim chokery. Jest to nic innego jak naszyjnik ciasno opasający szyję. Na rynku modowym można znaleźć różne wariacje na ich temat. Oczywiście najpopularniejsze są te wykonane z czarnej aksamitki i wzbogacone o fikuśną zawieszkę, jednak nie trudno znaleźć chokery wykonane z wymyślnych koralików, szlachetnych kruszców, czy zwykłych rzemyków. Jeśli ktoś zapyta jaka damska biżuteria jest „top of the top” tego sezonu to śmiało można powiedzieć, że są to chokery. Jednak nie każda kobieta będzie dobrze wyglądać w tym dodatku. Biżuteria damska to coś co powinno dodawać u roku, a nie go ujmować. Dlatego też z chokerów zdecydowanie powinny zrezygnować dziewczyny o krótkich szyjach, ponieważ taki naszyjnik optycznie skraca. W efekcie wygląda to tak, jakby szyi w ogóle nie było.

Mocny akcent

Jak powszechnie wiadomo celebrytki kochają, gdy cała uwaga skupiona jest na nich. Dokładają więc najwyższych starań, aby ich stylizacje były dopracowane w każdym calu, intrygowały oraz przykuwały oko fotoreporterów, jak również fanów. Nie dziwi, więc fakt, że bardzo często stawiają one na mocne akcenty biżuteryjne. Wielkie, artystyczne naszyjniki, misternie wykonane pierścionki to coś co zachwyca od wieków. Biżuteria damska o dużych gabarytach często przypomina raczej małe dzieło sztuki niż dodatek do stylizacji.

Zdecydowanie jest ona przeznaczona dla kobiet, które cenią sobie indywidualność i chcą wyróżnić się z tłumu. Jednak taka biżuteria damska bywa trudna w noszeniu. Dlaczego? Po pierwsze, łatwo przesadzić. Jeśli kobieta decyduje się na duży, ekstrawagancki naszyjnik, zdecydowanie powinna zrezygnować z innej biżuterii… chyba, że chce wyglądać jak choinka.

Po drugie, duża biżuteria damska nie jest dla każdego. Drobne, niskie kobiety zdecydowanie powinny zrezygnować z tego trendu. Sprawi on, że sylwetka będzie wyglądać ciężko oraz zaburzy jej proporcje.

Naśladowanie gwiazd zawsze było na topie. To one kreują trendy i pokazują odważne połączenia. To co noszą na sobie w tym sezonie z pewnością nie pozostanie bez echa na polskich ulicach. Pytanie tylko, na jak długo te trendy zagoszczą…?