Depilacja jest zabiegiem przeznaczonym do usuwania włosków z ciała i twarzy. Jaka metoda depilacji pozwala na uzyskanie najtrwalszych efektów?

Trwała depilacja – jaką metodę wybrać?

Spośród różnych metod usuwania włosów, najdłuższe rezultaty zapewnia depilacja laserowa.

Depilacja laserowa to technika usuwania włosów, która wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła do likwidowania mieszków włosowych. Energia świetlna jest pochłaniana przez pigment we włosach, uszkadzając mieszki, dlatego też nie dochodzi do ponownego odrostu włosów przez długi czas.

Zazwyczaj potrzeba od 4 do 8 sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty, ponieważ zabieg ten działa jedynie na włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli w fazie anagenu. Z każdą sesją depilacji laserowej włosy stają się cieńsze, jaśniejsze i rzadsze.

Warto jednak pamiętać o tym, że depilacja laserowa nie gwarantuje trwałego usunięcia włosów na zawsze, natomiast może zapewnić długotrwałe rezultaty. Wiele osób zauważa u siebie znaczne zredukowanie wzrostu włosów, które może utrzymywać się przez lata.

U kogo można przeprowadzić depilację laserową?

Depilacja laserem jest przeznaczona dla praktycznie każdej osoby spełniającej podstawowe wymagania, która nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia tego typu procedury.

Metoda ta może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Depilacja laserowa działa najlepiej na osobach o jasnej karnacji i ciemnych, grubych włosach, ponieważ laser wykorzystuje kontrast między pigmentem we włosach a skórą.

Warto jednak wskazać, że odbywający się ciągle postęp w technologii laserowej umożliwił depilowanie także innych typów skóry i włosów, w tym osób o jaśniejszych włosach lub ciemniejszych odcieniach skóry.

Gdzie można skorzystać z depilacji laserem?

Depilacja laserowa jest dostępna w wybranych placówkach, między innymi w salonach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej oraz w gabinetach depilacji laserowej, które mają w ofercie tego typu zabieg.

Jeżeli planowana jest taka depilacja Gliwice to miasto, gdzie dostępne są sprawdzone gabinety depilacji laserowej, w których można skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej obsługi.

Jaka depilacja jest najtrwalsza poza laserową?

Gdy depilacja laserowa nie jest możliwa do wykonania, w takim przypadku można zdecydować się na inne metody.

Bardzo dobre efekty daje depilacja polegająca na usuwaniu włosków z cebulek, między innymi woskowanie, depilacja mechaniczna z użyciem depilatora, pęsety, depilacja polegająca na użyciu pasty cukrowej. Efekty mogą być widoczne nawet do 3 tygodni.

1 KOMENTARZ

  1. Chodzę do depilconcept na fotodepilacje kilka razy w ciągu roku i skóra jest cały czas taka jest gładka jak po wyjściu z gabinetu. warto używać peelingów i pielęgnować skórę wtedy daje to najlepszy efekt, przynajmniej u mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj