Sukienka to przywilej kobiecości. Możesz ją nosić bez względu na rozmiar, wzrost, krzywe nogi, czy drobną nadwagę. Każdy mężczyzna i tak powie Ci,  że wyglądasz w niej lepiej niż w spodniach. Czy zadowala Cię jednak skromne „lepiej”? Domyślam się, że liczysz raczej na okrzyki uznania i zachwytu. Jeśli będziesz stosować się do kilku prostych wskazówek Twoi znajomi i najbliżsi na pewno będą bardziej szczodrzy w komplementach.

Nie ma jednej, modelowej, kobiecej sylwetki. Nawet te rzekomo idealne mają pewne defekty, choć dostrzegają je tylko ich posiadaczki. Przedstawiam Ci więc listę kompleksów, wad i zalet, atutów i mankamentów. Sama zadecyduj co chcesz ukryć, a czym się pochwalić. W razie wątpliwości zawsze służę pomocą z salonie firmowym Balladine w Warszawie

Wąskie ramiona, duży brzuch, szczupłe nogi

Jeśli nie jesteś zadowolona z kształtu środkowej partii swojej sylwetki, ciągle narzekasz na wystający brzuch i zamartwiasz się miernymi skutkami diet i ćwiczeń wybierz się na odstresowujące zakupy i zainwestuj w kilka sukienek w kształcie trapezu. Efekty jakie zobaczysz w przymierzalni na pewno poprawią Ci humor. Do Twojego koszyka wrzuciłbym niebieską sukienkę marki Bialcon, lub czerwony model z falbaną od Modesty. Zauważ że falbana odwraca wzrok od brzucha i kieruje go na dolną partię sylwetki, czyli nogi których nie powinnaś się wstydzić.

kobietawielepiejpl 001a

Sukienki Bialcon

Duży biust, masywne biodra i uda

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że reprezentujesz modelową kobiecą sylwetkę? W dobie mody na figurę nastolatki możesz tego nie dostrzegać, ale coraz więcej projektantów wraca do klasycznych, kobiecych kształtów. W Twoim przypadku niczego nie trzeba ukrywać. Skupimy się więc na podkreślaniu walorów. Proponuję dopasowaną sukienkę od Vito Vergelis. Jest elegancka, minimalistyczna, dzięki czemu cała uwaga będzie skupiona na Twojej, wartej pokazywania, sylwetce.

kobietawielepiejpl 001b

Sukienki Vito Vergelis

Wąskie biodra i ramiona, brak wcięcia w talii

Talię osy bardzo łatwo jest wyczarować przy pomocy odcinanych w pasie, rozkloszowanych sukienek. Idealne modele dla Ciebie mają w ofercie marki De Facto i Redi Fashion. Dobrym pomysłem jest też zaakcentowanie talii paskiem.

Niezgrabne łydki i uda

Masywne nogi to żaden argument za rezygnacją ze spódnic i sukienek. Zamiast dopasowanych modeli wybieraj jednak te w kształcie litery A. Rozkloszowany dół sukienki w połączeniu z butami na wysokim obcasie (bez pasków w kostce!) potrafi działać cuda. Zawsze możesz też postawić na modny fason maxi. Długa sukienka sprawdza się nie tylko podczas bali i ważnych uroczystości.

kobietawielepiejpl 001c

Sukienki De Facto

Szerokie ramiona

Gdy nie zadowala Cię kształt Twoich ramion masz dwa wyjścia. Starasz się je zamaskować, lub wyrównujesz proporcje przy pomocy modeli poszerzających biodra (np. sukienka-bombka). Górna część stroju musi być prosta, pozbawiona falban i skośnie wszytych rękawów. Wyjątkiem jest reglan, tego rodzaju rękaw sięga aż do szyi i sprytnie odwraca dysproporcje figury. Jeśli nie wiesz do końca co mam na myśli przyjrzyj się pasiastej sukience Mody SU. W tym przypadku oprócz kroju bardzo korzystna dla Ciebie jest także kolorystyka.

kobietawielepiejpl 001d

Sukienki SU

Zapraszamy na Balladine.com i do salonów firmowych w Warszawie.