W momencie, gdy urządzamy swoją sypialnię, stoimy przed niełatwymi wyborami. Warto rozpocząć planowanie od kolorystyki, która będzie dominowała w pomieszczeniu. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ – jak wiadomo – kolory oraz odcienie mają znaczący wpływ na to, jak się czujemy.

Ogólnie przyjęta zasada jest taka, że barwy ciepłe działają pobudzająco, a zimne – relaksują oraz wyciszają. Dobrze o tym pamiętać również podczas wybierania dodatków do sypialni. Który z nich ociepli nasze wnętrze oraz sprawi, że tuż po wyjściu z ciepłego łóżka nasze stopy spotkają się z przyjemnym, miękkim podłożem, a nie z zimnymi panelami? Odpowiedź nasuwa się od razu – dywan.

Na stronie Home Carpets dostępny jest bardzo duży wybór dywanów – zaczynając od najprostszych wzorów, a kończąc na przyjemnej dla oka abstrakcji. Jednak na początku warto wspomnieć o dywanach w szarej tonacji, która jest uniwersalna i będzie idealnym elementem uzupełniającym większość obecnie projektowanych mieszkań.

Elegancki, szary dywan

W dedykowanej zakładce wszystkie przedstawione nam propozycje dotyczą odcieni szarości. Część z nich ma na sobie ciekawe, geometryczne wzory, które dodadzą odrobinę animuszu prostemu wnętrzu. Miłośnicy minimalizmu oraz prostoty będą mogli uzupełnić swoje wnętrze dodatkiem, który skupi na sobie uwagę innych, a ci z Was, którzy lubią ekscentryzm w dodatkach – będą mogli uzupełnić pokój o kolejny, elektryzujący element.

Dywany w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń jest niewątpliwie jednym z najbardziej pożądanych kolorów tego oraz
zeszłego roku. Jeśli nie chcesz ryzykować i malować ścian takim odcieniem – wybierz piękny dywan, który spełni Twoje marzenie o posiadaniu tego koloru w swoim wnętrzu. Szeroki wachlarz możliwości wyboru dywanów w tym kolorze, zawiera również wizualizacje pomieszczeń, które pomogą nam w podjęciu decyzji. Wybór jest duży, dlatego swój idealny dywan będą mogli znaleźć przedstawiciele różnych stylów. Kolor ten, podobnie jak wcześniej wspomniana szarość, również będzie pasował do większości naszych domów – nada charakteru jasnemu wnętrzu, bądź idealnie wpasuje się w takie z ciemną podłogą, meblami czy zasłonami.

Dywany są istotnym elementem wystroju wnętrza w sypialni – nadają jej ciepłego charakteru oraz wyciszają. Warto ustalić już na początku, jaka faktura nam odpowiada – czy wolimy dłuższe, czy krótsze włosie? Czy poszukujemy prostego wzoru, czy może to właśnie dywan ma być głównym dodatkiem naszego wnętrza? Czy będzie on zajmował większość powierzchni podłogi, czy też będzie elementem ozdobnym znajdującym się z boków łóżka lub przy jego dole? W przypadku wyboru dywanu do jednego z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, warto pamiętać o tym, że przed snem bardziej wyciszymy się w przytulnym wnętrzu, co również znacząco wpłynie na jakość naszego snu oraz pierwsze chwile po przebudzeniu – nikt nie chce rozpoczynać dnia nieprzyjemnym susem na chłodną podłogę. Bez wątpienia zieleń oraz szarość są kolorami, które warto wziąć pod uwagę – neutralne, chłodne barwy pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie oraz nie będą działały pobudzająco przed snem. Wszystkie dobre rzeczy należy budować od podstaw – podstawą w naszych domach jest podłoga – sami odpowiedzcie na pytanie, który dodatek warto przemyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj