Nasze stopy wymagają wiele troski i pielęgnacji, aby nie tylko bez trudu niosły nas przez życie, ale też były piękne i zadbane. Wobec tego warto wiedzieć, jak o nie właściwie zadbać oraz jakie produkty będą nam w tym celu niezbędne. Poniżej przedstawimy podstawową zawartość kosmetyczki.

Odpowiedni krem do stóp

Na stopach znajduje się całe mnóstwo gruczołów potowych i ani jednego łojowego (Sposoby na piękne i wypielęgnowane stopy@PoradnikZdrowie.pl). To właśnie z tego powodu tak ważne jest odpowiednie nawilżanie i natłuszczanie skóry stóp. W zależności od pory roku możemy wybierać między kremami rozgrzewającymi, chłodzącymi, odżywczymi i regenerującymi. Dostępne są również preparaty o dodatkowym działaniu antybakteryjnym i dezodorującym. Warto taki kosmetyk stosować co najmniej raz dziennie – najlepiej po porannym prysznicu.

Kąpiel dla stóp

Raz na tydzień warto zafundować swoim stopom nieco więcej pielęgnacji. Cały zabieg rozpoczynamy od kąpieli w wodzie z dodatkiem soli morskiej. Może być to rodzaj soli stosowanej w kuchni lub specjalny preparat kosmetyczny. Taka kąpiel uwolni nogi od uczucia ciężkości i zmęczenia. Dodatkowo korzystnie wpłynie na kondycję skóry, zmiękczy ją oraz przygotuje do zabiegów peelingująco-złuszczających.

Złuszczanie martwego naskórka

Kiedy regularnie dbamy o nasze stopy, do złuszczania naskórka wystarczy peeling lub krem złuszczający. Częściej jednak konieczne jest sięgnięcie po tarkę do stóp lub inny intensywnie ścierający przyrząd. Szeroki wybór kosmetyków oraz akcesoriów do pedicure można odnaleźć na sklep.dexplus.plPo usunięciu zrogowaciałego naskórka zarówno ewentualna maska do stóp jak i krem pielęgnacyjny będą skuteczniejsze w działaniu.

Preparaty przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne

Problem potliwości stóp dotyka wielu osób. Gdy połączone jest to z silną, przykrą wonią, absolutnie niezbędne staje się stosowanie dezodorantów, kremów lub zasypek do stóp o działaniu antybakteryjnym. Nie tylko usuwają one nieprzyjemny zapach, lecz także chronią przed rozwojem infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

Preparat na odciski

Pomimo wielkiej troskliwości zdarza się niekiedy, że na stopach pojawiają się odciski. Może to być wynikiem nieodpowiedniego obuwia bądź otarcia innego rodzaju. Mogą się wówczas przydać specjalne preparaty na odciski, które działają przeciwbólowo oraz przyspieszają gojenie się.