Okulary – bez względu na to, czy są to okulary korekcyjne czy tylko słoneczne, powinny być nie tylko praktyczne i ładne, ale także odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie okulary pasują do Twoje twarzy, to dobrze trafiłaś. Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Reklama


Twarz kwadratowa

Charakterystyczne cechy dla twarzy kwadratowej to – mocno zarysowana szczęka, szerokie czoło oraz wyraźne policzki. Jeśli masz właśnie taki kształt twarzy to szukaj łagodnych, zaokrąglonych oprawek. Górna część oprawki, sięgająca, do linii brwi, optycznie wydłuży linię szczęki.

Do kwadratowej twarzy dobrze pasują także okulary o tzw. „kocim kształcie” - wyrównują one proporcje twarzy i zapewniają nietuzinkowy wygląd.

Twarz prostokątna

Twarz z kanciastym czołem i szczęką, rysy są bardzo mocne i wyraziste. Do takiego kształtu idealnie pasują oprawki prostokątne i wąskie, owalne. Okularów możesz szukać także wśród oprawek, które mają krótką linię poziomą i szeroka pionową. Jeśli chcesz, aby okulary jednocześnie poszerzyły Twoją twarz to wybierz takie, które mają szerokie lub dekoracyjne zauszniki.

Twarz romboidalna

Wąskie czoło i szczęka z mocno zarysowanymi i szerokimi policzkami. Owalne oprawki trochę będą zmiękczać wyraźne rysy twarzy, ale to nie jedyne kształt oprawek dla Ciebie. Świetnie będziesz także wyglądać w kanciastych i lekko zakrzywionych okularach, pod warunkiem, że nie będą one szersze od twarzy. Alternatywą mogą być także okulary bezoprawkowe czyli na tzw. żyłkach.

Twarz trójkątna

Twarz szersza u góry z wąską szczęką. Powinnaś dobierać oprawki tak, aby zmiękczały rysy Twojej twarzy, jednocześnie akcentując okolicę oczu. Idealne dla Ciebie będą okulary o zaokrąglonej dolnej krawędzi, okulary okrągłe lub bez dolnej krawędzi (na „żyłkach”). Unikaj, z kolei oprawek kwadratowych i prostokątnych.

 

 

1144
Porsche Design Porsche Design P8287 B

 

372
Emporio Armani EA 1041 3131, okulary korekcyjne męskie 422-uniw

 

190
Oxys XC050 C5 (52) +NAKŁADKA PRZECIWSŁONECZNA XC050 C5 (52)

 

0
Lacoste L2740 214

 

371
Ray Ban RX7140 2000

 

355
Michael Kors Okulary Korekcyjne Mk 3030 Buena Vista 1213

 

0
Solano Okulary Korekcyjne CL 10119 A

 

458
Ray Ban Carbon Fibre RX8901 5263

 

375
Ray Ban RB 7021 5365

 

93,75
Sunoptic 544B Patentki

 

539
Dolce&Gabbana okulary korekcyjne Dolce Gabbana dg 1305 1315

 

442
Versace Okulary VE3186 5067
Program partnerski


Okulary a czoło i nos

Dobór okularów do kształtu twarzy to jeszcze nie wszystko. Jak już znalazłaś dla siebie odpowiedni kształt okularów to przed podjęciem ostatecznej decyzji zwróć uwagę na:

  • czoło – jeśli masz wysokie czoło to wybierz te okulary, które będą osadzone na linii brwi, co optycznie je obniży,
  • nos – jeśli masz szeroki nos, to wybierz oprawki z szerokim mostkiem w środkowej linii oprawki,
  • nos - jeśli masz długi nos, to wybierz okulary z ciemnymi i nisko osadzonymi noskami,
  • nos – jeśli masz krótki nos, to wybierz okulary, które mają jasne noski.

Trendy na nadchodzący sezon

W tym sezonie postaw na kolorowe, grube i wyraziste okulary o ciekawym kształcie.

Tekst: Beata i Ewa