Już niedługo zacznie się czas świątecznych przygotowań – ubieranie choinki, kupowanie prezentów, gotowanie tradycyjnych potraw. Jednak to także doskonała okazja do odpoczynku w pięknych okolicznościach – w otoczeniu bożonarodzeniowych ozdób, światełek, upominków, które znaleźć możemy na świątecznych jarmarkach organizowanych przez największe miasta w Europie.

Grudzień i cały okres przedświąteczny to niepowtarzalny czas w całym roku. Wiele osób już na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem przygotowuje się w domach na tych kilka tak bardzo wyczekiwanych dni. Inni natomiast wybierają nieco inny sposób spędzenia ostatnich dni w roku i z przyjemnością wybierają krótkie wyjazdy na jarmarki świąteczne, które już od wielu lat organizowane są w wielu dużych miastach w Polsce i u naszych najbliższych sąsiadów. 

Jak wyglądają popularne jarmarki świąteczne?

Jarmarki świąteczne to idealna okazja, żeby niezależnie od pogody poczuć klimat nadchodzących dni. W czasie spacerów głównymi ulicami wielu europejskich miast, ubranymi w kolorowe światełka i świąteczne dekoracje, możemy skosztować wielu lokalnych przysmaków, jak choćby korzenne ciasteczka, wędzone ryby, miody pitne czy inne rozgrzewające napoje. To też doskonała możliwość, żeby kupić nieprzeciętne prezenty pod choinkę dla rodziny i znajomych. Kramy pełne są bowiem takich rzeczy, jak:

  • rękodzieło – rzeźby, obrazy, rysunki czy sztuka użytkowa,  
  • ozdoby do domu, 
  • akcesoria dziecięce, 
  • a nawet ubrania i dodatki oraz 
  • oczywiście smakowite upominki. 

Na takich jarmarkach zwykle wszystkim odwiedzającym towarzyszy świąteczna muzyka i kolędnicy. Nie brakuje także atrakcji dla dzieci – dla nich przygotowane są karuzele, place zabaw, a niekiedy nawet mogą tam spotkać świętego Mikołaja. 

Krótkie wyjazdy na jarmarki świąteczne

Tradycja jarmarków świątecznych nie jest nową modą. W dużych miastach Europy organizowane są one już od wielu lat. W Polsce wszystko zaczęło się przynajmniej kilkanaście lat temu. Od tego czasu coraz chętniej odwiedzamy nie tylko w swoim mieście, ale też decydujemy się na wyjazd, żeby móc choć przez chwilę oderwać się od przedświątecznych przygotowań i poczuć nieco inny klimat. 

Bywa też tak, że nie mamy jednak głowy do tego, aby samodzielnie zorganizować taki wyjazd, dlatego też biura podróży, jak np. Euro Pol Tour europol.com.pl/promocja,Jarmarki-Swiateczne z roku na rok rozszerzają swoje oferty, aby jak najlepiej dopasować je do oczekiwań klientów.

Zwykle takie wyjazdy trwają od jednego do trzech dni – obejmują przejazd do miejsca docelowego, nocleg w hotelu i niezbędne opłaty transferowe. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czas czas wolny na jarmarku świątecznym jest połączony ze zwiedzaniem najbardziej znanych atrakcji w danym mieście.

Do wyboru mamy między innymi:

  • Budapeszt,
  • Wiedeń,
  • Pragę,
  • Berlin czy
  • Drezno.

To pozwala nie tylko w pełni odpocząć od domowych obowiązków, ale też poznać kolejne miejsca, z którymi do tej pory nie było nam po drodze. A wszystko to w przepięknej zimowej scenerii z nadchodzącymi świętami w tle.