Ulubiony posiłek kinowy. Wielka paka popcornu, a do tego słodzony napój gazowany i gdzie tu zdrowie? Oczywiście nie taki popcorn ma się na myśli. Jest on zdrowym posiłkiem, jeśli odpowiednio go przygotujemy bądź kupimy taki, który jest wolny od garści polepszaczy smaku. Jest wiele powodów, dla których warto go jeść! Szczególnie powinny go włączyć do swojego jadłospisu osoby na diecie. Można przygotować go samodzielnie w domu bądź kupić zdrowe płatki z popcornu.

Bogactwo błonnika

Prażona kukurydza to bogactwo błonnika, stąd po popcorn powinny sięgnąć osoby mające problem z zaparciami oraz dbające o linię. Kukurydza to również bogactwo witamin z grupy B, a także witaminy A, E oraz K. Poza tym zawiera pierwiastki, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Są to: selen, żelazo, cynk, wapń, magnez, potas. Amerykańscy uczeni twierdzą, iż popcorn regularnie jedzony, chroni przed rakiem ze względu na dużą zawartość przeciwutleniaczy. Co więcej twierdzą, że zawiera on więcej przeciwutleniaczy niż warzywa i owoce. Przeciwutleniacze opóźniają proces starzenia, sprawiają, że serce jest silne, a demencja nam nie grozi. Popcorn jest produktem bezglutenowym, a to kolejny jego plus. Jest zdrową przekąską, dlatego chipsy lepiej zastąpić właśnie prażoną kukurydzą.

Nie umiesz oderwać się od czipsów?- spróbuj tego

Zdrowy popcorn, a może zdrowe czipsy z prażonej kukurydzy z dodatkiem soli morskiej? To ocenisz samodzielnie, gdy spróbujesz nowej przekąski od Felixa, Popcornes z solą morską. Płatki z popcornu w kształcie trójkącików są niskokaloryczne, a do tego jeszcze z dodatkiem soli morskiej, świetnie smakują. To dobry pomysł na zdrową przekąskę do kina dla dzieci i dorosłych. Kultywujemy tradycję, ale sięgając po zdrowe płatki z popcornu. Jeden trójkątny płatek to tylko siedem kalorii, a więc spokojnie można chrupać przez cały film. Warto zastąpić inne przekąski,  typu czipsy, zdrowymi ziarnami prażonej kukurydzy.

Domowy popcorn

Zdrowy popcorn przygotujemy również w domu, bez soli oraz oleju. Najprościej w kuchence mikrofalowej. Można go doprawić odrobiną oliwy z oliwek i ziołami. Tak przygotowana przekąska jest zdrowa i sycąca.

Popcorn można spożywać na różne sposoby, dlatego jest to przekąska, która nigdy Ci się nie znudzi, a wręcz zainspiruje do poszukiwania nowych doznań smakowych.