Jesień jest idealnym czasem na wprowadzenie do pielęgnacji kosmetyków złuszczających. To niezbędny etap odnowy skóry, która dzięki odpowiednim zabiegom rozpuszczającym naskórek zyskuje możliwość odzyskania młodzieńczego blasku.

Naskórek jak suche liście

Skóra przechodzi bezustanną przemianę: część jej tkanek obumiera, a jej miejsce zastępują kolejne, młode i zdrowe. Zupełnie jak w przypadku pędów i liści roślin pod koniec okresu wegetacyjnego.

Niekiedy jednak złuszczanie starego naskórka zachodzi zbyt wolno, a przez to nowe tkanki nie rozwijają się prawidłowo. Jeśli zależy nam na wyrównaniu tekstury i kolorytu skóry, konieczne jest wprowadzenie do pielęgnacji specjalistycznych kwasów. Jesienią nasza skóra ma szansę odzyskać swój pierwotny wygląd: stosowanie kwasów jest bezpieczne, ponieważ rzadko eksponujemy twarz na działanie promieni słonecznych, a niskie temperatury sprzyjają zabiegom pielęgnacyjnym. Specjaliści polecają wysokiej jakości preparaty zawierające kwasy AHA.

Oczyszczanie, które nie wysusza

Jesienią warto wprowadzić pewne zmiany do swojej pielęgnacji. Dobrze jest postawić na preparaty z RHA®, czyli usieciowaną formą kwasu hialuronowego. To idealny sposób na nawilżenie i zachowanie zdrowej hydrolipidowej bariery naskórka. Wszystkie produkty Teoxane bazują właśnie na tym składniku. AHA Cleansing Gel (150 ml) usuwa zanieczyszczenia i resztki makijażu. Formuła zawiera kompleks kwasów: glikolowego i kwasów owocowych, które delikatnie złuszczają martwe komórki. Witamina C i niacynamid wyrównują koloryt cery, a wspomniany RHA® jest gwarantem odpowiedniego nawilżenia.

Jesień to czas odnowy: złuszczaj i odżywiaj

Odnowa dniem i nocą

Jesienią, gdy przebywamy na mroźnym powietrzu, a także w klimatyzowanych pomieszczeniach, potrzebujemy długotrwałego nawodnienia i wsparcia dla skóry. Krem Advanced Filler (50 ml) dostępny w dwóch odsłonach – przeznaczony do skóry suchej oraz normalnej i mieszanej, jest doskonałym wyborem. W kremie do skóry suchej odnajdziemy olej bawełniany, witaminę C, peptydy mimetyczne i mikrosfery wolnego HA. A wszystko to oczywiście w połączeniu z usieciowanym kwasem hialuronowym RHA®. Specjalnie dla cery mieszanej i normalnej przygotowano natomiast Advanced Filler pozbawiony oleju bawełnianego, dzięki czemu jego konsystencja jest lżejsza i mniej bogata: warto wypróbować oba produkty.

Jesień to czas odnowy: złuszczaj i odżywiaj

Na koniec nie można zapomnieć o odpowiednim kremie na noc. W czasie snu skóra się regeneruje i oczyszcza, a między 1. a 3. w nocy następuje najlepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Perfect Skin Refiner (50 ml) czyli remodelujący krem na noc intensywnie stymuluje naturalne procesy fizjologiczne w skórze i wzmacnia efekty pozostałych preparatów oraz zabiegów kosmetologicznych.

Jesień to czas odnowy: złuszczaj i odżywiaj

Gdzie kupić kosmetyki? Kosmetyki TEOXANE dostępne z rabatem -20% na oficjalnej stronie https://teoxaneshop.pl/

 

O TEOXANE:

Firma TEOXANE Laboratories została założona w Genewie w 2003 r.  Specjalizuje się w opracowywaniu oraz produkcji wypełniaczy i kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, który zbliżony jest maksymalnie do kwasu hialuronowego występującego naturalnie w skórze.

Dzięki bezkompromisowemu zaangażowaniu w innowacje i jakość, TEOXANE Laboratories jest jednym z czołowych producentów wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego na świecie, obecnym w ponad 90 krajach.

Produkty Teoxane oparte są na specjalistycznej wiedzy i bardzo wysokich standardach. Od początku istnienia firma podąża za potrzebami i trendami rynku medycyny estetycznej, oferując skuteczne rozwiązania dla lekarzy na całym świecie oraz pomagając kobietom i mężczyznom zachować ich piękno w przyszłości.

Marka wypełniaczy tkankowych Teosyal® cieszy się uznaniem i zaufaniem zarówno lekarzy jaki i pacjentów. Bogata gama preparatów pozwala na precyzyjne dobranie zabiegu do potrzeb i oczekiwań pacjenta, a nowoczesna technologia unikalnego sieciowania kwasu hialuronowego doskonale wpisuje się w dynamikę twarzy zachowując jej unikalne piękno i ekspresję.