Jesienią, gdy promienie słońca są mniej intensywne, śmielej spoglądamy w stronę zabiegów laserowych i peelingów. Nic dziwnego, jest to idealny moment na wykonanie tych procedur, po których wymagana jest restrykcyjna ochrona przed ekspozycją słoneczną. Zatem jeśli myślicie o bardziej inwazyjnych zabiegach odmładzających skórę nie zwlekajcie z laseroterapią i intensywnym złuszczaniem. Kiedy słońca jest coraz mniej, warto zadbać także o właściwą pielęgnację. Poniżej spektrum możliwości kliniki Estetica Nova.

Zabiegiem, któremu warto poświęcić uwagę jest Endolift. Endolift to procedura, która pozwala na skuteczną, małoinwazyjną redukcję objętości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy i ciała oraz obkurczenie nadmiaru wiotkiej skóry w leczonych obszarach. Zabieg można wykonać nawet w tak trudnych obszarach jak dolna część twarzy (zwłaszcza u pacjentów z tłuszczowymi chomiczkami), dolne powieki, podbródek (zarówno w przypadku wiotkości skóry jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej), ramiona, okolica kolan czy wewnętrzna strona ud. Endolift wykorzystuje zalety najnowszej generacji ultraciekiego światłowodu, wprowadzanego bez nacięcia skóry w celu uzyskania naturalnego i bardzo długotrwałego remodelingu oraz liftingu twarzy i ciała. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich obowiązków.

Jesień w klinice Estetica Nova

Jesienią rozpoczynamy terapie blizn i przebarwień, a najskuteczniejszą metodą jest laseroterapia. Spośród laserów wyróżnia się laser tulowy LAVIEEN o spektakularnym działaniu. LAVIEEN w zależności od ustawionych parametrów może być tzw. laserem BB, który daje zauważalny efekt wygładzenia, odmłodzenia i rozświetlenia skóry. Jednak przede wszystkim to skuteczne rozwiązanie problemu zmian pigmentacyjnych – niweluje przebarwienia o różnym pochodzeniu (także te powstałe po ekspozycji skóry na słońce) poprzez „rozbicie” złogów melaniny. Laser powoduje mikrouszkodzenia, które jednocześnie pobudzają skórę do regeneracji i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Łączenie tej procedury z mezoterapią z osoczem bogatopłytkowym daje spektakularne efekty, które zaskakują najbardziej wymagających pacjentów. Osocze przyspiesza regenerację skóry pacjenta po zabiegu laserem.

Bardziej zaawansowane problemy skóry, jak głębokie blizny potrądzikowe czy zaawansowane foto starzenie to wskazania do zastosowania lasera erbowo-yagowego (ERB-Yg) niemieckiej firmy Asclepion. Jest to bardzo precyzyjne narzędzie do resurfacingu uszkodzonej skóry. Preferowane są zabiegi łączone z osoczem ( PRP) lub fibryną (iPRF) w celu zwiększenia efektu stymulacji oraz skrócenia czasu gojenia.

Dodatkowe procedury pielęgnacyjne, które dopełniają wielkie zmiany osiągane po zabiegach laserowych to Age Element od Mesoestetic. Noon od NOON Aesthetics oraz ProXN od DermoTech. Ponieważ droga do pięknej skóry bywa wyboista, sięgamy po najlepsze najlepsze rozwiązania na rynku kosmeceutyków, aby osiągnąć cel jakim jest piękna skóra. Dążymy do personalizacji pielęgnacji gabinetowej i domowej, tak aby skóra naszych pacjentów była zdrowa, rozświetlona, prawidłowo nawilżona i odżywiona.

Najbliższe miesiące warto potraktować jako czas na pielęgnacje skóry, która odwdzięczy się młodzieńczym i zdrowym wyglądem. Zapraszamy do kliniki Estetica Nova, gdzie dobierzemy zabiegi odpowiadające potrzebom Twojej skóry.