Kultowa marka odzieżowa słynąca z ponadczasowego denimu i innowacyjnych ubrań – proponuje kolejne proekologiczne rozwiązania w ramach inicjatywy „For A World That Works” (FWTW). Działania marki mają na celu zwiększenie ilości ekologicznych materiałów i procesów produkcji wykorzystywanych w produktach Lee, począwszy od kolekcji jesień-zima 2020.

W kolekcji jesień-zima 2020 większość produktów została wykonana z bawełny organicznej i materiałów pochodzących z recyklingu. Zwiększa się również ilość ubrań z alternatywnych materiałów i tych pochodzących ze zrównoważonych źródeł, na przykład z modalu i lyocellu.

Nie mniej ważny jest fakt, że coraz więcej produktów, w tym ubrań denimowych, koszul, T-shirtów i kurtek, będzie wytwarzanych z materiałów, które są barwione i wykańczane z zastosowaniem procesów ograniczających zużycie energii i substancji chemicznych oraz eliminujących powstawanie ścieków poprodukcyjnych.

Lee FW20 LB 57 FAWTW

Kolekcja jesień-zima 2020: produkty

Materiały z recyklingu: Kolekcja ubrań z materiałów zawierających nie mniej niż 20% włókien z recyklingu obejmuje kurtki wełniane, parki, koszulki i bluzy, w tym klasyczne modele Lee, jak spodnie Carpenter w stylu lat 70. z linii Lee 101.

Denim Jelt z recyklingu: Jelt, kultowy denim Lee Jeans słynący z lekkiej wagi i wytrzymałości, zawiera przynajmniej 20% włókien z recyklingu. W kolekcji jesień-zima 2020 został wykorzystany w jeansowych dzwonach A-line dla kobiet i legendarnej kurtce 191J.

Bawełna organiczna: Z kolekcji na kolekcję coraz więcej ubrań jest wykonanych z bawełny organicznej. W grupie ubrań ze 100% bawełny organicznej pojawią się koszulki, bluzy i klasyczne koszule oraz popularne modele jeansów, takie jak Luke, Austin, Daren i inne, w wielu różnych kolorach.

Free From Cotton: Kolekcja ubrań Free From Cotton to głównie produkty z modalu i lyocellu, a wśród nich funkcjonalne koszule i sukienki z denimu, jak również nasza efektowna sukienka Worker Dress w czerwonym kolorze.

Sustainable Blend: Ubrania z tej grupy produktów, w tym liczne koszulki, wykonane są z materiałów zawierających przynajmniej 20% alternatywnych włókien. Włókna te pochodzą z ekologicznych upraw, które ograniczają zużycie wody.

Sustainable Denim: Nasz włoski denim klasy premium jest wykonany z bawełny organicznej i przynajmniej 20% włókien z recyklingu. Modele Rider, Luke i Austin są uszyte właśnie z niego, dzięki czemu zmniejszamy szkodliwy wpływ na środowisko.

Crystal Clear: Ta ekologiczna metoda barwienia nie zawiera soli i w znaczącym stopniu ogranicza zużycie wody oraz powstawanie ścieków produkcyjnych. Wykorzystaliśmy ją do wykonania wielu dżinsów męskich i damskich z kolekcji jesień-zima 2020, między innymi spodni Wide Leg dla niej i wąskiego modelu Luke dla niego.

Indigood™: Indigood to innowacyjna metoda barwienia za pomocą piany. W tym procesie nie wykorzystuje się wody, a zużycie energii i ilość odpadów produkcyjnych została obniżona o 60% w porównaniu z metodami konwencjonalnymi. Główne fasony dla kobiet i mężczyzn w kolekcji jesień-zima 2020 są barwione właśnie w ten sposób, między innymi nasz popularny męski model ze zwężanymi nogawkami, czyli Austin.

Sustainable Selvage: To włoski denim klasy premium, do którego produkcji trzeba mniej energii, chemikaliów i wody. Świadomi problemów środowiska klienci znajdą go między innymi w wąskim modelu Luke, zwężanym fasonie Austin i naszych oryginalnych wąskich jeansach Rider.

Back To Nature: Produkty z tej linii są biodegradowalne, wykonane z materiałów kompostowalnych i bez nitów. Gdy ubranie nie nadaje się już do noszenia, wystarczy po prostu odkręcić guziki, a reszta rozłoży się w naturalny sposób. W kolekcji jesień-zima 2020 takim produktem jest nasz historyczny kombinezon Belted Union All.*

Inicjatywa Lee Jeans „For A World That Works” (FWTW) została zapoczątkowana wraz z kolekcją wiosna-lato 2020. Priorytetem jest zgromadzenie interesujących projektów, które za cel stawiają sobie ochronę środowiska naturalnego, począwszy od pozyskiwania surowych materiałów aż po skomplikowane, innowacyjne metody produkcji. Pierwszymi produktami stworzonymi z poszanowaniem środowiska naturalnego i w myśl idei propagowanych na platformie FWTW była linia premium selvage. Obecnie produkty takie dostępne są w różnych segmentach cenowych i kolekcjach.

W kwietniu 2020 marka Lee określiła swoje cele związane z ochroną środowiska naturalnego. Są to:

  • Zasilanie wszystkich obiektów własnych i zarządzanych energią odnawialną do roku 2025,
  • Wykorzystywanie w produkcji ponad 50% materiałów syntetycznych ze zrównoważonych źródeł do 2025 roku,
  • Pozyskiwanie 100% bawełny wykorzystywanej do produkcji ze zrównoważonych upraw i recyklingu,
  • Stopniowe zwiększanie ilości produktów farbowanych w technologii Indigood™.

 

Co sezon Lee stawia sobie za cel, by produkty marki były wytwarzane w sposób, który jest przyjazny dla środowiska. Priorytetem jest ograniczenie i odwrócenie szkód wyrządzonych ludziom i miejscom przez przemysł odzieżowy na świecie. Platforma FWTW nie jest jednorazową inicjatywą, a jednym z głównych priorytetów marki Lee.

Stawiamy przed sobą coraz nowsze wyzwania i skupiamy ludzi, by wspólnie tworzyć lepszą i bardziej zrównoważoną pod względem ekologicznym przyszłość.

Od 1889 Lee Jeans kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez założyciela marki H.D Lee, tworząc lepszą przyszłość dla ludzi pracy. Dzięki inicjatywie „For A World That Works” marka stara się umieścić zrównoważony rozwój oraz ludzi na pierwszym miejscu we wszystkich swoich działaniach.

Lee Jeans: For People. For The Planet. For A World That Works™.

* Wyniki testów potwierdzają 81% degradacji po jednym roku

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj