Pamiętam czasy, kiedy kabanosy pojawiały się na stole tylko przy okazji świąt czy ważnych rodzinnych uroczystości. Uchodziły za rarytas, na który nie można było pozwolić sobie na co dzień. W ostatnim czasie stały się jednak bardziej powszechne i dostępne dla każdego, a to wszystko dzięki swojej nowej cienkiej postaci, wysokiej zawartości mięsa i stosunkowo niskiej cenie.

Różnorodność smaków

Nowe, cienkie kabanosy dostępne są w szerokiej gamie smaków. Dzięki temu trafiają w gust zarówno zwolenników białego i czerwonego mięsa jak też miłośników łagodnego żółtego sera, czosnku, orzechów włoskich czy ostrej papryczki chili. Świetnie smakują zarówno same jak i z dodatkiem sosów czy świeżych warzyw. Są doskonałe jako pożywna przekąska między głównymi posiłkami jak też jako element śniadań i kolacji. Królują też na różnego rodzaju imprezach stanowiąc świetną alternatywę dla kanapek jak i pokrojonej w plasterki wędliny.

Wygodne opakowanie

Popularność kabanosom przyniosła ich nowa, cienka forma jak i sposób pakowania. Dostępne w niewielkich paczkach w wyrazistych kolorach, pakowane po 175 g, połączone w wiązki wyglądają bardzo estetycznie i smakowicie przyciągając wzrok zarówno dorosłych jak i dzieci. Niewielkie opakowanie to także niewielka cena. Teraz każdy może sobie pozwolić na kabanosa, ponieważ wiązka kosztuje nie więcej niż 8-10 zł. Sposób pakowania nowych, cienkich kabanosów jest ponadto ceniony za wygodę, którą zapewnia. Tak zapakowane kabanosy są przekąską, którą wygodnie jest zabrać na wycieczkę, piknik, do szkoły czy do pracy.

Duża zawartość mięsa

Cienkie, suche i doskonale doprawione kabanosy to nie tylko smaczna, ale i wartościowa przekąska. Duża zawartość mięsa, którą szczycą się m.in. kabanosy Tarczyński to coś, co odróżnia je od kiełbas czy innych kabanosów, które w miejsce mięsa mają tłuszcz, chrząstki i sztuczne dodatki. Najbardziej wartościowy jest ten kabanos, który ma dużą “zawartość mięsa w mięsie”. W 100 g kabanosów Tarczyński tego mięsa jest aż 185 g. Można je więc śmiało podawać także dzieciom.

Pilnie strzeżona receptura

Swój smak i skład nowe, cienkie kabanosy zawdzięczają recepturom, których każdy z producentów strzeże i udoskonala, by ich produkty były jak najlepsze i pozostawiały w tyle konkurencję. Według mnie z wszystkich dostępnych na rynku kabanosów prym wiodą kabanosy Tarczyński. Staranny dobór mięsa, naturalne, tradycyjne osłonki i unikalny sposób suszenia to jedne z tych czynników, które przyczyniły się do wysokiej oceny tego produktu przez konsumentów jak i licznych nagród, które zostały mu przyznane.