Nasze włosy każdego dnia narażone są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w efekcie czego stają się łamliwe, przesuszone, matowe, pozbawione blasku, zaczynają się puszyć i elektryzować. Uboga w składniki odżywcze dieta i niewłaściwa pielęgnacja dodatkowo pogłębiają złą sytuację. Jak pomóc włosom, które potrzebują ratunku? W bardzo prosty sposób! Udając się na keratynowe prostowanie włosów u fryzjera.

Zastanawiasz się teraz, jak zabieg prostowania ma się do naprawy włosów? Otóż keratyna na włosy to znany i chętnie stosowany przez kobiety sposób na dogłębne ich zregenerowanie, niezależnie od długości, koloru i stopnia zniszczenia. Keratynowe odżywianie włosów bardzo często nazywa się keratynowym prostowaniem, ponieważ widocznym efektem tego regenerującego zabiegu są właśnie idealnie gładkie i proste włosy.

Keratyna na włosy – brazylijskie prostowanie włosów

Prostowanie włosów keratyną zostało wymyślone w Brazylii, z myślą o tamtejszych kobietach, których gęste i kręcone włosy dość łatwo ulegały zniszczeniu na skutek działania wiatru i silnego promieniowania słonecznego. W ich przypadku zabieg miał na celu wyprostowanie burzy loków i zapewnienie włosom ochrony przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Zabieg wykonywany w Polsce i znany jako keratynowe prostowanie włosów łączy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony pozwala odbudować strukturę włosa, z drugiej zaś zapewnia półtrwałe wyprostowanie nawet bardzo skręconych kosmyków. Oczywiście nadrzędnym celem wciąż jest tu maksymalne odżywienie i zregenerowanie włosów. Ich wygładzenie to tylko przyjemny efekt uboczny. Dzieje się tak dlatego, że podczas zabiegu włosy zostają tak „nasączone” keratyną i nawilżone, że naturalnie się prostują. Stają się gładkie, miłe w dotyku, błyszczące i przestają się elektryzować. Zabieg keratynowego prostowania włosów jest w stanie spektakularnie odmienić fryzurę. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich lat stał się prawdziwym hitem fryzjerskim.

Dla kogo ten rodzaj zabiegu?

Keratynowe wygładzanie włosów ma na celu poprawę ich kondycji, więc tak naprawdę przeznaczone jest dla każdego. Jednakże w sposób szczególny wykonanie zabiegu poleca się kobietom, których włosy są matowe i zniszczone, a także mają tendencję do puszenia się lub elektryzowania i nie chcą się układać. To zabieg dla pań, które chcą ujarzmić swoją fryzurę i marzą o idealnie gładkich i dobrze odżywionych włosach. Poleca się go także kobietom, które mają włosy kruche i łamliwe, często je rozjaśniają lub nie przykładają dużej wagi do ich codziennej pielęgnacji.

Prostowanie keratynowe – na czym polega?

Zastanawiasz się na czym polega prostowanie keratynowe? Na początku fryzjer nakłada na włosy specjalistyczny preparat z hydrolizowaną keratyną oraz witaminami, antyoksydantami, roślinnymi wyciągami i kwasami tłuszczowymi, a następnie przy pomocy żelazka fryzjerskiego prostuje włosy w wysokiej temperaturze i tym samym wprasowuje ten preparat w poszczególne pasma. Dzięki poddawaniu włosów wysokiej temperaturze dobroczynne składniki wnikają w nie bardzo głęboko i w ten sposób uzupełniają ubytki w ich strukturze. Cały proces trwa kilkadziesiąt minut, choć ostateczny czas uzależniony jest od długości włosów. Uwaga! Zabieg keratynowego prostowania włosów jest odwracalny. Po pewnym czasie keratyna zaczyna się wypłukiwać i włosy wracają do stanu sprzed prostowania. Zabieg bez problemu można przeprowadzić na włosach zniszczonych, rozjaśnianych i farbowanych.

Keratynowe prostowanie włosów w Krakowie – Salon fryzjerski Simply Fine

Efekty zabiegu

long

Pierwszym, jednocześnie najbardziej zauważalnym efektem zabiegu są idealnie gładkie, proste, lśniące i zdrowo wyglądające włosy. Wśród pozostałych efektów keratynowego prostowania wymienia się maksymalne odżywienie, nawilżenie i zregenerowanie włosów. Dzięki temu, że wszelkie ubytki zostały wypełnione, fryzura prezentuje się nienagannie i łatwiej poddaje się układaniu. Włosy przestają się puszyć i elektryzować. Do tego są mocniejsze, bardziej elastyczne, łatwiej się rozczesują. Stają się lśniącą taflą i zachowują taki wygląd nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Efekt prostych i wygładzonych włosów utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Chcąc maksymalnie wydłużyć efekty zabiegu keratynowego prostowania włosów należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia. Na pewno warto zaopatrzyć się w salonie fryzjerskim w specjalne kosmetyki po keratynowym prostowaniu, które bardzo ułatwią dbanie o włosy lub wybierać tylko te preparaty, które w swoim składzie nie zawierają SLS, SLES, soli, alkoholu, parabenów i silikonów, gdyż składniki te błyskawicznie wypłukują keratynę i efekt zabiegu szybko zniknie. W pielęgnacji włosów dobrze sprawdzi się też olej arganowy oraz keratyna hydrolizowana, której kilka kropel można dodać do posiadanego szamponu.

Cena keratynowego prostowania włosów

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów u fryzjera? Cena zabiegu uzależniona jest m.in. od długości włosów oraz ilości zastosowanej keratyny. Zazwyczaj jest to koszt rzędu 350-600zł. Mimo, że na pierwszy rzut oka cena keratynowego prostowania włosów wydaje się wysoka, to jednak w rzeczywistości taka nie jest. Wystarczy przypomnieć, że efekty utrzymują się nawet do pół roku, a włosy przez ten czas są idealnie gładkie oraz proste, co oczywiście przekłada się na dużą oszczędność czasu w codziennej ich stylizacji. Po zabiegu włosy są też maksymalnie odżywione i dzięki temu nie potrzebują już tak wielu kosmetyków, co kiedyś. To także przekłada się na oszczędności w domowym budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj