Maska Moisture + Aqua Bomb od Garnier to najlepszy sposób na poradzenie sobie z nadmiernie wysuszoną cerą. Jeden zabieg z powodzeniem zastępuje cały tydzień intensywnego nawilżania. Kosmetyk pokocha każda właścicielka skóry z tendencją do odwadniania się.

Maska Aqua Bomb – kiedy stosować?

Maska Moisture + Aqua Bomb jest przeznaczona do skóry odwodnionej. Bardzo łatwo można ją rozpoznać, ponieważ ma niezwykle charakterystyczne objawy. Przede wszystkim jest poszarzała, często swędzi i piecze, bardzo często powoduje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Wszystkie te objawy można usunąć, stosując odpowiednie kosmetyki, które w swoim składzie mają kwas hialuronowy. Taka jest właśnie maska Moisture + Aqua Bomb. Co ciekawe, nie można mylić cery odwodnionej z cerą suchą. Odwadniać się może każdy rodzaj cery, nawet tłusta.

Lepiej zacząć jak najszybciej, bo cera odwodniona przez dłuższy czas może mieć bardzo poważne konsekwencje. Przede wszystkim o wiele szybciej się starzeje. Niedobór cząsteczek wody w jej strukturze powoduje, że tkanka traci na jędrności i elastyczności. Przez to od razu wydaje się bardziej zmęczona i o wiele starsza. Z tego samego powodu zmarszczki są znacznie bardziej widoczne. Odwodniona skóra ma także mniej efektywne naturalne procesy obronne. To sprawia, że jest bardziej podatna na działanie wolnych rodników i innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja cery mocno odwodnionej

Pielęgnacja skóry odwodnionej nie jest łatwa. Taka skóra potrzebuje bardzo intensywnego nawilżania, dla której stosowanie zwykłych kremów nawadniających to zdecydowanie za mało. Idealna do jej pielęgnacji będzie maska Moisture + Aqua Bomb. Jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwa wodna „bomba”. Poziom nawilżenia jest tak wysoki, że zastępuje tydzień ciągłego stosowania odpowiednich kosmetyków.

Skóra odwodniona potrzebuje przede wszystkim kwasu hialuronowego. To naprawdę wyjątkowy składnik: jedna cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody! Kwas hialuronowy, na podstawie którego została zrobiona maska Moisture + Aqua Bomb, pozostaje w skórze razem ze związaną wodą i nie pozwala jej się wydostać. Dzięki temu twarz od razu jest lepiej nawilżona i błyskawicznie odzyskuje jędrność i elastyczność.

Maska Moisture + Aqua Bomb zawiera także dodatkowe substancje, które wspierają czynności skóry upośledzone przez odwodnienie. Mocno skoncentrowana formuła antyoksydantów wspiera barierę ochronną, sprawiając, że twarz szybciej dochodzi do siebie.

Maska Moisture + Aqua Bomb – stosowanie

Maskę Moisture + Aqua Bomb można stosować kilka razy w tygodniu. Wystarczy ją nałożyć na twarz zaledwie na piętnaście minut. To wystarczy, by zaradzić wszystkim problemom odwodnionej cery.

Maska Moisture + Aqua Bomb jest bardzo wygodna. To kosmetyk w płacie. Na cieniutkiej tkaninie znajdują się dwie warstwy kosmetyku. Dzięki temu można łatwo go zaaplikować. Wystarczy przyłożyć tkaninę do twarzy – świetnie się przykleja. W trakcie noszenia maski możesz robić, co tylko chcesz – na pewno nie spadnie, zatem możesz zadbać o siebie podczas pracy czy wykonywania domowych obowiązków. Warto jednak potraktować to jako rytuał domowego spa i w tym czasie po prostu się zrelaksować przy muzyce lub czytaniu ulubionej książki. To idealny czas dla ciebie.

Maska Moisture+ Aqua Bomb jest tylko jednym z wielu elementów niezwykłego rytuału pielęgnacyjnego. Stosując inne kosmetyki z tej linii marki Garnier, jeszcze lepiej zadbasz o wszystkie potrzeby swojej odwodnionej cery i szybciej poradzisz sobie z jej problemami.