Jeśli często nie możesz zasnąć po stresującym dniu, nie potrafisz się zrelaksować i czujesz się coraz gorzej – mamy dla Ciebie sprawdzone rozwiązania na ukojenie nerwów i spokojny sen.

Dlaczego nie możesz zasnąć?

Życie na wysokich obrotach, tysiąc spraw do załatwienia i wszechobecny stres – łatwo sprawić, by Twój umysł nawet w łóżku był zbyt zajęty, by się wyciszyć. Coraz większa liczba informacji i natłok obowiązków sprawiają, że w łóżku zaczynasz myśleć o tym, co jutro będziesz musiała zrobić, co załatwić, i o czym koniecznie pamiętać. I właśnie to napięcie nerwowe jest powodem Twoich problemów z zasypianiem.

Przygotuj sypialnię do spania

Zanim sięgniesz po inne środki, spróbuj lepiej przygotować siebie i swoją sypialnię. Przede wszystkim nie objadaj się przed snem i unikaj obfitych posiłków w późnych godzinach.

Zasypianie ułatwi odpowiednio urządzona sypialnia. Zgaś niepotrzebne światła i zasłoń żaluzje. Organizm wyczuwa, kiedy „jest dzień” i znacznie łatwiej będzie Ci zasnąć po ciemku. Koniecznie wywietrz sypialnię, świeże powietrze uspokaja organizm i pomaga mu się wyciszyć.

Kup sobie prosty budzik i korzystaj z niego do porannej pobudki – telefon zostaw w innym pomieszczeniu (a przynajmniej z dala od łóżka), by Ci nie przeszkadzał. Telewizor, laptop, komputer czy radio powinny być wyłączone, by nic nie utrudniało Ci zapadnięcia w sen.

Sen z apteki

Jeśli jednak takie przygotowania to za mało, sięgnij po ziołowe suplementy diety. Suplement diety NervoCalm Noc to solidna mieszanka uspokajających, łatwo przyswajalnych ziół: ekstrakt z szyszek chmielu, ekstrakt z liści zielonej herbaty, ekstrakt z passiflory i z liści melisy lekarskiej uspokajają, relaksują i pomagają się odprężyć. Co ważne, dawkowanie NervoCalmu jest bardzo proste, wystarczy 1-2 tabletki dziennie, na godzinę przed snem. Miłych snów!