Jesteś w okolicach trzydziestki i uważasz, że na krem przeciwzmarszczkowy jeszcze za wcześnie? Nic bardziej mylnego – to właśnie w tym czasie skóra powoli zaczyna się starzeć i warto zacząć intensywną pielęgnację, aby zapobiegać pojawianiu się na niej widocznych oznak upływającego czasu.

W drogeriach i perfumeriach znaleźć można różnorodne kremy przeciwzmarszczkowe – niektóre kosztują 10 złotych, inne nawet 500 złotych i więcej. Bez wcześniejszego przygotowania trudno kupić coś dobrego, dlatego zamiast zdawać się na reklamy, sprawdź nasze porady!

Krem dopasowany do twojego wieku

Pierwszy krem przeciwdziałąjący starzeniu się skóry warto zacząć stosować już od trzydziestego roku życia – to w tym czasie na skórze, szczególnie wokół oczu i ust, zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne, również skóra traci powoli swoje nawilżenie, znika kolagen, który podtrzymuje jej „konstrukcję”. To najlepszy czas, żeby zacząć działać – lepiej zapobiegać, bo głębsze zmarszczki trudno usunąć samymi kosmetykami i często potrzebne są zabiegi medycyny estetycznej.

Przede wszystkim krem przeciwzmarszczkowy powinien być dopasowany do twojego wieku. Nie warto kupować kremów dla starszej cery, ponieważ wcale nie będą one działały dwa razy lepiej. Jednocześnie pamiętaj o tym, żeby dopasować krem również do typu swojej skóry – ta sucha zasługuje na szczególną opiekę, ponieważ powinna być intensywnie nawilżana i natłuszczana, by ochronić ją przed utratą wilgoci, która sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Dobre działanie przeciwzmarszczkowe mają takie składniki jak: witamina A, E oraz C, peptydy, kwas hialuronowy, kolagen, antyoksydanty, koenzym Q10 czy ceramidy. Właśnie tych składników warto szukać w kremach.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem!

Na szybsze starzenie się skóry wpływają także promienie UV – częste opalanie się w młodym wieku to szybsze pojawianie się zmarszczek. Dlatego warto chronić swoją skórę przed słońcem – dobre kosmetyki z filtrem UV na twarz i ciało należy stosować nie tylko latem, ale również zimą, gdy słońce świeci ostro.

Sprawdzaj opinie i testuj

Trudno jednoznacznie wskazać, jaki będzie najlepszy krem na zmarszczki – czy tańszy firmy Garnier czy też kosztujący po kilkaset złotych krem La Prairie. Każda skóra ma inne potrzeby, dlatego najlepiej na początek przeszukać internetowe serwisy z opiniami, a po wyselekcjonowaniu tych kosmetyków, które mają najwięcej pozytywnych ocen, zacząć testowanie. A może macie jakieś sprawdzone kremy przeciwzmarszczkowe?