Domowa pielęgnacja to doskonały sposób na naturalne i bezpieczne zadbanie o włosy, zwłaszcza jeżeli naszym problemem jest ich nadmierne wypadanie.

Leczenie kosmyków w zaciszu domowym to sposób na rewelacyjne rezultaty, które często są znacznie lepsze od drogich zabiegów stosowanych w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Utrata 50 do 100 włosów dziennie to norma, jeżeli jednak wypada ich znacznie więcej warto zadbać o to, aby powstrzymać ten proces posiłkując się produktami, które każdy ma w lodówce lub kuchennych szafkach.

Jednym z popularnych i bardzo dobroczynnych dla naszych włosów sposobów na zapobieganie ich wypadaniu jest zastosowanie oleju kokosowego, który nie tylko promuje wzrost nowych włosów, ale wzbogaca i odżywia nasze kosmyki w minerały, białka i tłuszcze, w tym między innymi potas i żelazo. Aby kuracja przyniosła nam doskonały efekt wystarczy niewielką ilość oleju rozgrzać w dłoniach i wmasować go w skórę głowy i końcówki włosów, a następnie po godzinie (a najlepiej po całej nocy) delikatnie umyć włosy – staną się lśniące, gładkie i mocniejsze.

przerzedzone wlosy

Ciekawym sposobem domowej pielęgnacji włosów, który ogranicza ich wypadanie jest stosowanie soku z cebuli. Cebula to rewelacyjne źródło siarki, która pobudza produkcję kolagenu w skórze głowy, co pozwala zapanować nam nad utratą kosmyków. Sok wyciśnięty z przetartej cebuli najlepiej jest wetrzeć w skórę głowy, postawić na 15 minut, a następnie delikatnie umyć. Podobne zastosowanie jak cebula może mieć czosnek, który często pojawia się jako składnik leków regeneracyjnych do włosów.

Alternatywą dla drogich zabiegów może być również zastosowanie pielęgnacji włosów przy pomocy jajka. Jego niezwykły skład pozwala zapobiegać i kontrolować wypadanie włosów, jest bowiem bogatym źródłem siarki i azotu, a także selenu, jodu, cynku i białka. Jajko najlepiej jest wymieszać z łyżeczką oliwy z oliwek, a powstałą pastę wykorzystać jako maseczkę na skórę głowy. Po 20 minutach wystarczy zmyć całość delikatnym szamponem, a włosy będą odżywione i znacznie silniejsze.

Jeszcze innym sposobem na włosy, który co prawda nie odżywi ich, a jedynie poprawi ich wizualny stan, są środki typu Dr Hair do zagęszczania włosów. Są to nanowłókna, które przyczepiają się do naszych włosów i optycznie zagęszczają naszą fryzurę.