Letnia stylizacja powinna być nie tylko modna, ale też wygodna. Kluczowy jest przede wszystkim komfort termiczny, który obejmuje również obuwie. Jaki krój zatem okazuje się najlepszym wyborem? Oczywiście klapki. Wbrew pozorom można je założyć nie tylko na plażę, ale też na wiele innych okazji. Jakich? Przeczytaj i sprawdź. Poniżej dowiesz się także, dlaczego panie coraz częściej zakładają damskie klapki.

Dlaczego warto postawić na klapki?

Lato potrafi być naprawdę upalne. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na to, aby czuć się jak najbardziej komfortowo. Tym samym najczęstszym wyborem są lekkie i zwiewne stylizacje. Ich dopełnienie coraz częściej stanowią także klapki. Dlaczego?

Otóż obuwie to jest bardzo praktyczne. Wszystko ze względu na wspomnianą wcześniej lekkość. Do tego krój ten zapewnia również maksymalną przewiewność. W rezultacie klapki są bardzo komfortowe dla stóp, które się nie przegrzewają.

To jednak nie wszystko. Obuwie to ma również bardzo atrakcyjny wygląd, który bez problemu można dopasować do stylizacji. Dobierzesz też właściwy model pod kątem okazji oraz własnych upodobań. Obecnie bowiem damskie klapki występują na rynku w wielu różnorodnych fasonach, co doskonale widać w e-sklepie https://sklepemilia.pl/pl/c/Klapki/275. Jest to sklep z modnym obuwiem w bardzo przystępnych cenach. Jak więc widzisz, wszystkie wymienione wyżej fakty świadczą o tym, że klapki to obowiązkowy element w każdej kobiecej garderobie.

Klapki damskie – kiedy wypada je założyć?

Damskie klapki to podstawowy element letniej garderoby. Panuje jednak przekonanie, że wypada je założyć jedynie na plażę. Chcemy je obalić, gdyż obuwie to jest na tyle uniwersalne, że można je nosić praktycznie wszędzie. Wystarczy jedynie zdecydować się na odpowiedni model.

Na plażę wybierany jest najczęściej prosty krój na płaskiej podeszwie. Z takiego okrycia stóp łatwiej jest po prostu wytrzepać piasek. Aktualnie jednak klapki występować mogą również z dodatkowymi zdobieniami. Jest to idealny wybór na co dzień oraz inne okazje, takie jak wyjście na miasto, czy nawet do restauracji – jeśli zestawisz obuwie np. z uroczą sukienką.

Klapki idealnie komponują się bowiem zarówno z jeansami, jak i eleganckimi stylizacjami. Warto jednak mieć w zanadrzu kilka par. Wtedy łatwiej jest zestawić obuwie z określoną stylizacją. Za przykład posłużyć mogą bardzo modne w ostatnim czasie klapki damskie z futerkiem – możesz założyć je na spacer, a także nosić w domowym zaciszu.