Czy można połączyć naturalne kolory we wnętrzu z prostymi, nowoczesnymi formami, uzupełnić aranżację o połyskliwe dodatki i stworzyć harmonijny, klasycznie nowoczesny salon z silnym, zielonym akcentem? Oczywiście, że można! Nowoczesny zielony salon, o klasycznym wyrazie z pewnością przez wiele lat będzie wyglądał modnie i z klasą.

Nowoczesny zielony salon – mocne punkty

Naturalna paleta barw
Salon bazuje na połączeniu stonowanej, jasnej zieleni, z ciemnym brązem i beżowymi dodatkami. Taka kombinacja, choć klasyczna, nie jest nudna ani bezosobowa. Połączenie zieleni i brązu jest bardzo naturalne i sprzyja relaksowi.

Proste, nowoczesne formy
Naturalną kolorystykę skontrastowano z nowoczesnymi, prostymi meblami i dodatkami. W całym salonie przewija się kształt prostokąta – od masywnych nóg stołu jadalnianego, przez meble o kształcie prostopadłościanów, po eleganckie, smukłe lustra i prostokątny wzór na poduszkach i fotelu oraz pasy na firanach. Proste linie sprawiają, że aranżacja jest uporządkowana i stonowana, choć nie brak jej charakteru.

Obłe dodatki
Prostopadłościenne fomy mogłyby przytłaczać, dlatego w dodatkach postawiono na znacznie naturalniejszy kształt kuli i walca. Okrągłe abażury lamp, figurki o mocno walcowatym kształcie, poduszka-wałek na krześle, wielka donica z bambusem i „drewniane” kule w kompozycji na stole mocno się wyróżniają się na tle prostych, nowoczesnych mebli w tym wnętrzu.

Różnorodność tekstur
Klasyczną nowoczesność salonu podkreśla różnorodność materiałów i tekstur. Mamy tu wszystko, od żyjącego własnym życiem obicia z pluszu, przez matową powierzchnię czekoladowej kanapy, aż po połysk szklanego blatu. To kolejny sposób na urozmaicenie aranżacji, bez wprowadzania nadmiernego chaosu. Każdy kolor przewija się w całym salonie, a prostokątny wzór na fotelu i poduszkach łączy wszystkie kolory, i jest swoista klamrą, spinającą całą aranżację.

Światło i blask
Projektant zadbał również o odpowiednią dawkę światła – klasycznie nowoczesny zielony salon ze zdjęcia wykorzystuje wszystkie dostępne sztuczki na optyczne rozjaśnienie aranżacji. Duże znaczenie mają sięgające podłogi okna, ale to tylko część końcowego efektu. Projektant wykorzystał 3 lustra, powieszone niedaleko stołu o szklanym blacie. Dodatkowo światło odbijają srebrne i złote wzory na poduszkach, ustawione naprzeciwko siebie srebrna donica i lampka na komodzie, a także srebrne nogi stołów i kryształki w lampie nad stołem.

W galerii prezentujemy meble i dodatki, idealnie pasujące do aranżacji „Klasycznie nowoczesny zielony salon”. Zdjęcia pochodzą od firm: www.IKEA.pl | www.LeroyMerlin.pl | www.VOX.pl | www.Belbazaar.com | www.Turek-Meble.pl | www.Home-You.com | www.Almi-Decor.com | www.Zalando.pl | www.Gawin.pl | www.9design.pl