Kobaltowy to nic innego jak jeden z odcieni niebieskiego. Kobaltowy kolor należy do palety barw zimnego typu kolorystycznego. Jest to kolor, który bardzo dobrze łączy się z wszystkimi innymi kolorami. Świetnie sprawdzi się zarówno w stylizacjach letnich jak i zimowych. Dzięki swojej uniwersalności kolor kobaltowy często nazywany jest również „nową czernią”.

Kolor kobaltowy, tak jak już wspomniałam wcześniej, należy do zimnych odcieni w analizie kolorystycznej. Świetnie zatem sprawdzi się dla pań o typie urody „zima”. Paniom o pozostałych typach urody polecamy kolor kobaltowy w dodatkach lub do noszenia na co dzień, ale tylko w dolnej części garderoby. Dla pań „wiosen”, „lata” i „jesieni” kolor kobaltowy noszony przy twarzy może niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd.

Każda z nas ma swoje upodobania kolorystyczne. Bardzo często wybierasz dany kolor, bo bardzo go lubisz lub też kierujesz się panującymi aktualnie trendami w modzie. Pamiętaj jednak o tym, że źle dobrany kolor może bardzo negatywnie wpłynąć na Twój wygląd. Twarz może wydać się np. zmęczona i blada, pozbawiona blasku i bez wyrazu. Ponadto, źle dobrany kolor może dodać Ci kilka lat, a przecież każda z nas stara się za wszelką cenę osiągnąć odwrotny efekt. Jeżeli odpowiednio dobierzesz kolor podkreśli on Twoją urodę. Twoja twarz będzie wydawać się młodsza, oczy nabiorą intensywniejszego koloru i będą pięknie błyszczały.

Kolor kobaltowy sprawdzi się również idealnie w makijażu. „Oczy w wersji kobaltowej” wymagają nieco większej odwagi. Kobaltowe oko będzie idealnie kontrastować z obecnymi trendami w modzie. Makijaż w kolorze kobaltowym świetnie sprawdzi się na jesienne wieczorne wyjścia. Do takiego makijażu mocno pogrubione rzęsy dodadzą Twojemu spojrzeniu niesamowitej głębi.

Projektanci również pokochali kolor kobaltowy. Z przyjemnością można było podziwiać go na wybiegu podczas pokazów mody na sezon jesień/zima 2013/14. Nie zapomniał o nim również duet Bohoboco, który przedstawił klasyczne stroje z nutą awangardy właśnie w kolorze kobaltowym.