Kobieca sypialnia to marzenie każdej z nas. Choć w urządzaniu domu często trzeba iść na kompromisy, powinnaś znaleźć pomieszczenie, które będzie takie, jak sobie wymarzyłaś. A czy jest coś wspanialszego niż sypialnia urządzona tak, byś czuła się w niej jak królowa? Zobacz, co w urządzaniu kobiecej sypialni jest najważniejsze.

Najważniejsze jest wygodne łóżko

Niezależnie od tego, jakie kolory lubisz, jaki styl aranżacji jest Ci najbliższy i jakie wzory tkwią w Twoim sercu – duże, wygodne łóżko to podstawa sypialni. Wybierz największe, jakie da się wstawić do sypialni (nie zapominaj o tym, by można było się wokół niego poruszać). W ten sposób nadasz sypialni charakter pałacu, z królewskim łożem w centrum. Nie przesadzaj jednak z dodatkami – niech będzie to prosta rama i niewysoki zagłówek, który nie przytłoczy wnętrza.

Nie tylko biel i róż

Kobieca sypialnia może być niemal nieskazitelnie biała, różowa, pełna brązów i beżu, ale też skąpana w czerni, ze złotymi dodatkami i ciemnym fioletem w głównej roli. Wszystko zależy od Twojego gustu i wielkości sypialni. Świeży, oniryczny wygląd zapewnią jasne odcienie i tkaniny rozpraszające światło, lustra i kryształy. Jeśli jednak wolisz bardziej elegancki, dekadencki efekt, sięgnij po mocniejsze kolory i ciemne tło. Unikaj jednak koloru czerwonego, który zwłaszcza w dużych ilościach może utrudniać zasypianie.

Tkaniny w roli głównej

To, co czyni sypialnię kobiecą, to dodatki i tkaniny. Obity welurem zagłówek, delikatny baldachim ze zwiewnej tkaniny, a przede wszystkim wysokiej jakości pościel sprawią, że nie będziesz chciała opuszczać swojej sypialni. Kobieca sypialnia powinna być pełna miękkich, przytulnych tkanin, zdobionych narzut i poduszek i ciepłych koców. Miękki dywan, na którym będziesz mogła stanąć bosą stopą nawet w chłodniejszy dzień i tapicerowane krzesło, na którym przysiądziesz podczas ubierania się dają dodatkowe możliwości w zakresie wprowadzania do sypialni eleganckich wzorów i faktur.

Nastrojowe oświetlenie

W kobiecej sypialni rządzi reguła – lepiej mieć więcej małych źródeł światła, niż jedno silne. Zadbaj, by po obu stronach łóżka znalazły się nocne lampki, najlepiej nakierowujące światło wyłącznie na jedną część łóżka, by nie budzić niepotrzebnie swojej drugiej połowy. W pobliżu garderoby również powinno znaleźć się źródło światła, byś mogła dokładnie obejrzeć wybierany strój. Dodatkowe niskiej mocy światło główne, by można było się po sypialni swobodnie poruszać i gotowe! Dopilnuj przy tym, by żarówki miały światło białe ciepłe – jest bardziej nastrojowe i nadaje skórze ładny odcień, co przyda się zwłaszcza w bardziej intymnych sytuacjach…

Więcej inspiracji na www.ekskluzywnewnetrze.pl