Bardzo częstym widokiem jest widok kobiety za kierownicą samochodu, prawdopodobnie poziom ten jest wyrównany z liczbą mężczyzn za kierownicą. Potoczne wyrażenie „baba za kółkiem” zaczyna przechodzić do lamusa, gdyż wiadomym jest, że to kobieta prowadzi ostrożniej, jeździ wolniej i nie łamie przepisów. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką własnego samochodu, musisz o niego dbać. I nie wystarczy raz w tygodniu podjechać na myjnię!

Kilka rad dotyczących pielęgnacji samochodu:

Zapach w samochodzie – aby utrzymywać ładny i przyjemny zapach możesz oczywiście kupić zapachy do zawieszenia w samochodzie w przeróżnych kształtach, kolorach i o różnych zapachach. Możesz też włożyć pod siedzenie samochodowe ściereczkę lub ręcznik wypraną w twoim ulubionym płynie do płukania. Wówczas w całym samochodzie będzie unosił się piękny zapach.

Klimatyzacja – nie ma nic bardziej przyjemnego, gdy w upalny dzień wsiądziesz do samochodu, w którym po kilku chwilach będzie utrzymywał się przyjemny chłód. Aby klimatyzacja sprawnie działała, włączaj ją nawet podczas zimy, raz w tygodniu na 5 minut.

Części chromowane (to te błyszczące:D) – aby pięknie lśniły przecieraj je wilgotną folią aluminiową.

Przód samochodu bez owadów – tak, tak, wiadomo jest, że po długiej podróży masz na masce samochodu setki, jak nie tysiące martwych owadów. Aby temu zapobiec, przed podróżą spryskaj przód samochodu olejem jadalnym.

Czyste szyby – w okresie wiosennym i letnim na pewno nie raz widziałaś rozbite owady. Aby je usunąć zwiąż kilka plastikowych siatek w jedną i pocieraj tak długo szybę, aż będzie całkiem czysta. Na koniec przetrzyj szybkę szmatką zwilżoną octem.

Dbaj o wycieraczki samochodowe – jeśli masz wrażenie, że wycieraczki zamiast myć szybę rozcierają brud, umyj szybę ręcznie, a wycieraczki przetrzyj alkoholem.

A jako wisienka na torcie, dla tych pań, które boją się parkować w garażu:

Jeśli boisz się parkować w garażu, wjedź powoli do garażu i zatrzymaj samochód. Wysiądź z niego i zmierz odległość między przednią (lub tylną szybą – zależy czy wjeżdżasz przodem czy tyłem) a ścianą garażu. W tym miejscu przymocuj na suficie hak, do którego doczep linkę. Na końcu linki zawiąż piłkę tenisową tak, aby dotykała szyby samochodu. Wjeżdżając kolejny raz, gdy piłka dotknie szyby zatrzymasz samochód 🙂

Źródło: „Wszystko dla domu. Porady praktyczne”, Cassandra Kent