Każda z nas patrząc w lustro chciałaby widzieć piękną kobietę, z niebanalną urodą, z idealnymi rysami twarzy, bez żadnej zmarszczki, żadnej krostki. Każda z nas patrząc w lustro chciałaby powiedzieć: kobieta idealna! A tymczasem widzisz – nos jakiś dziwnie garbaty, widoczne zmarszczki, usta – a to za małe, a to za duże. Wszystko jest nie tak jak powinno być i niestety mówisz o sobie – jestem nieatrakcyjna.

Ale czy na pewno jesteś nieatrakcyjna? Czy po prostu jak większość kobiet lubisz przesadzać?

Skąd bierze się niska samoocena?

Wiele kobiet jest ładnych, a nawet pięknych, tylko oceniają się zbyt nisko.

Twoja samoocena zaczyna się już w dzieciństwie. Jeżeli ktoś zwróci ci uwagę na jakiś „mankament” twojej urody będziesz to pamiętała i zwracała na niego uwagę. Będąc małą dziewczynką ktoś ci powie, że masz brzydki nos. Twój nos już zawsze będzie tym złem, przez które nie możesz być piękna. Jeżeli dowiesz się, że masz odstające uszy, będziesz wiedziała że uszy odróżniają ciebie od innych. Zaczynają powstawać kompleksy, tym samym zaczynasz obniżać swoją samoocenę. Już od najmłodszych lat dziewczynkom, potem kobietom jest trudniej pogodzić się z własnym ciałem, twarzą.

Czy atrakcyjnej kobiecie żyje się łatwiej?

Bardzo mało kobiet w naszym kraju uważa się za atrakcyjne. Aż co trzecia Polka nie może patrzeć na swój brzuch, a co dziesiąta twierdzi, że ma okropny nos. Rzadko która kobieta powie, że jest piękna – co najwyżej określi siebie jako ładną.

Możemy tu polemizować czy uroda jest ważna w życiu. Większość powie, że liczy się wnętrze, charakter, wrażliwość, mądrość. Jednak prawda jest taka, że ładnym żyje się lepiej. Atrakcyjna kobieta szybciej dostanie pracę od nieatrakcyjnej. Atrakcyjna kobieta może szybciej awansować i lepiej zarabiać.

Czas na zmianę myślenia!

Jeśli czujesz się nieatrakcyjna to przede wszystkim zacznij myśleć inaczej o swojej urodzie. Nie stoi przed lustrem kobieta nieatrakcyjna, ale kobieta idealna w każdym calu. Odbicie lustrzane jest tak naprawdę obrazem, który jest obecny w twojej głowie. Kobieto, pozytywne nastawienie to 100% sukcesu. Od dzisiaj jesteś atrakcyjna, a od jutra dostajesz podwyżkę w pracy, twój facet nosi cię na rękach. Jeśli jeszcze takiego nie masz, to z pewnością niedługo go spotkasz.

Atrakcyjność to nie tylko wygląd zewnętrzny, atrakcyjność to także sposób myślenia. Kobieta idealna to kobieta atrakcyjna.