Skóra jest strukturą dynamiczną, a jej budowa i funkcjonowanie zależą od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Skóra właściwa zbudowana jest z tkanki łącznej, zapewniającej jej wytrzymałość oraz elastyczność. Tkanka łączna to jedna z najpowszechniejszych tkanek budujących nasze ciało. W większości złożona jest z włókien kolagenowych, ponadto z włókien retikulinowych i sprężystych. Powszechnie wiadomo jak kondycja i stan włókien kolagenowych mają kolosalny wpływ wygląd, rozciągliwość i sprężystość skóry oraz na zmiany wewnętrzne zachodzące w organizmie.

Co to jest kolagen?

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w organizmie człowieka, ponieważ stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i 70% masy białek skóry. Kolagen jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Postępujący z wiekiem deficyt kolagenu jest przyczyną m.in. marszczenia się skóry.

Od 25 roku życia Twój organizm traci zdolność odbudowy naturalnego kolagenu. Zaczyna się proces starzenia. Zmarszczki, wiotczenie skóry, cellulit, bóle stawów, zwyrodnienia są skutkiem przerzedzenia się włókien kolagenowych. To właśnie kolagen jest głównym składnikiem budulcowym tkanki łącznej.

Dzięki filmowi ochronnemu, jaki tworzy na skórze kolagen, skóra nie traci wilgoci, a komórki stają się jędrne i pobudzone. Zaczynają produkować swój własny kolagen. Skóra jest doskonale nawilżona, gładka i pełna energii.

Jak powstaje?

Kolagen w ludzkiej skórze powstaje w wyniku skomplikowanego szeregu reakcji z wykorzystaniem typowych aminokwasów. Proces ten zachodzi w komórkach skóry nazywanych fibroblastami i jest sterowany przez układ hormonalny. Powstałe włókna kolagenowe, które odpowiadają za zdrowy wygląd skóry budują właśnie cząsteczki tropokolagenu i tej formy kolagenu Twój organizm najbardziej potrzebuje.

Kolagen A powstaje z materiału surowcowego jakim są odpowiednio wyselekcjonowane tkanki miękkie rybiej skóry. Po odpowiednim procesie oczyszczenia, wykorzystując innowacyjną metodę otrzymywania – tzw. metodę hydratacji, uzyskiwane są aktywne cząsteczki kolagenu – tropokolagen, który jest identyczny z tym, który powstaje w ludzkiej skórze.

Rola kolagenu w skórze

Kolagen w organizmie podlega ciągłej wymianie – jest to związane z jego ogromnie ważną funkcją regeneracji uszkodzonych tkanek. W walce z procesem starzenia nie pomogą żadne kremy czy suplementy, jeśli w skórze nie będzie odpowiedniej ilości kolagenu. Kolagen A jest preparatem zawierającym czysty aktywny kolagen, który przenikając do głębszych warstw skóry, uzupełnia ubytki i wspiera procesy odnowy komórkowej. Głównym kanałem przenikania kolagenu są pory – których na skórze są niezliczone ilości. Badania potwierdziły, że Kolagen A skutecznie odbudowuje skórę od wewnątrz, poprawiając jej kondycję i wygląd.

Efekty stosowania kolagenu

 • skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry, pobudzając syntezę naturalnego kolagenu, co przekłada się na prawidłowe działanie i kondycję wszystkich warstw skóry;
 • ma zdolność przenikania w głębsze partie skóry – tam odbudowuje strukturę skóry właściwej, dzięki czemu odzyskuje ona zdrowy wygląd;
 • ujędrnia i głęboko nawilża skórę;
 • likwiduje zmarszczki – poprzez współpracę kolagenu z kwasem hialuronowym. Kolagen jest rusztowaniem dla kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za wygładzanie zmarszczek;
 • normalizuje natłuszczenie powierzchni skóry – wspomaga walkę z trądzikiem i zaskórnikami;
 • jest rewelacją po wszelkich zabiegach plastycznych;
 • doskonale przywraca skórze stan właściwy po peelingach inwazyjnych;
 • wspiera leczenie rozstępów – odpowiada za wygładzanie czerwonawych blizn;
 • wspomaga leczenie cellulitu;
 • poprawia elastyczność i napięcie skóry oraz stopień jej wygładzenia;
 • wyrównuje koloryt skóry;
 • zmniejsza widoczność blizn;
 • odpowiada za zdrowy wygląd i twardość paznokci;
 • wzmacnia włosy od nasady i poprawia ich kolor.

Aplikacja Kolagenu A

kolagenaPrzed aplikacją preparatu Kolagen A dokładnie oczyść skórę, aby cząsteczki kolagenu mogły przeniknąć do jej głębszych warstw. Na powierzchni jeszcze wilgotnej skóry rozprowadź kolagen i wymieszaj go z kropelkami wody, które są obecne na naskórku. Pamiętaj, aby preparat wmasowywać w skórę. Jeśli podczas aplikacji kolagenu będziesz odczuwać brak poślizgu, dodaj trochę wody bądź toniku i kontynuuj masaż. Po masażu odczuwalna jest od razu miękkość i gładkość skóry. Aplikację możesz zakończyć użyciem ulubionego kremu, który będzie działać intensywniej dzięki wcześniejszemu zastosowaniu Kolagenu A.

Pamiętaj Kolagen A jest naturalnym kosmetykiem, nie zawiera barwników i parabenów, dlatego też należy przechowywać go w suchym miejscu w temperaturze od 4 do 27°C (najlepiej trzymać w lodówce).