Nie tylko rodzaj biżuterii może stanowić symbol, ale również motyw, jaki jest na niej zawarty. Jednym z nich są kolczyki łapacz snów. Według wierzeń Indian są amuletem, którego zadaniem było wyłapywanie i zatrzymywanie dobrych snów i wypuszczanie wraz ze wschodem słońca koszmarów.

Łapacz snów i jego krótka historia

Symbol swoje korzenie ma w Ameryce Południowej. To według legendy właśnie tam po raz pierwszy wykonała go pewna indiańska kobieta dla swojego malutkiego dziecka, którego co noc męczyły senne koszmary. Najważniejszym elementem symbolu jest gęsta sieć znajdująca się wewnątrz, której zadaniem było filtrowanie snów i przepuszczanie do umysłu tylko tych, które były dobre. Z czasem jednak łapacz zyskał o wiele szersze znaczenie. Indianie wierzyli, że jest w stanie również chronić dom i wszystkich mieszkających w nim domowników przed złymi siłami. Wybierając zatem kolczyki łapacz snów możemy im przypisać znaczenie ochronne. Co więcej, splątane wewnątrz nici mogą być symbolem więzi rodzinnych i energii, jaka płynie ze zjednoczenia.

Biżuteria z tym motywem – jak ją nosić?

Niekwestionowanym atutem kolczyków z łapaczem snów jest ich uniwersalność. Z powodzeniem można je nosić do codziennych stylizacji, jak również tych bardziej oficjalnych, np. konferencje, spotkania biznesowe itp. Szczególnie mile widziane są w towarzystwie strojów w stylu boho.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, w jaki sposób je łączymy. Generalnie panuje zasada, że kolczyki łapacz snów najlepiej wyglądają w towarzystwie długich naszyjników, zaś krótkie komponują się z bransoletkami. Takie połączenia mają na względzie zachowanie umiaru, który w przypadku zdecydowanych elementów bardzo łatwo można utracić.

Łapacz snów – nie tylko w formie kolczyków

Nie tylko kolczyki z łapaczem snów są dostępne w sprzedaży. W sklepach jubilerskich możemy znaleźć również szeroki wybór naszyjników i bransoletek, które doskonale uzupełnią elegancką stylizację. Szczególne zainteresowanie przedstawicielek płci pięknej wzbudzają majestatyczne naszyjniki z tym motywem, ponieważ efektownie układają się na dekolcie i skutecznie przyciągają uwagę (nie tylko mężczyzn). Zjawiskowy zestaw tworzą w połączeniu z bluzkami i sukienkami z głębszym dekoltem.

Dla kogo biżuteria z łapaczem snów?

Komu przypadną do gustu naszyjniki, bransoletki czy kolczyki z łapaczem snów? Generalnie każdej kobiecie, która lubi otaczać się eleganckimi i zarazem widocznymi dodatkami uzupełniającymi jej codzienną stylizację. To również doskonały wybór dla pań ceniących oryginalną, niesztampową biżuterię, o nieco metaforycznym znaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj