Strona głównaModa i UrodaModaKolor czarny w Twojej garderobie

  Kolor czarny w Twojej garderobie

  Kolor czarny niewątpliwie jest jedną z najbardziej klasycznych barw. Każda z nas znajdzie w swojej szafie ubrania w tym kolorze. Dlaczego tak kochamy ten kolor? Ponieważ czarny kolor nigdy nie wyjdzie z mody i można go łączyć z każdym innym kolorem.

  Kolor czarny ma wiele znaczeń – od tych pozytywnych do negatywnych. W starożytnym Egipcie i Indiach kolor czarny był kolorem życia, kojarzył się z ziemią i życiodajnym mułem Nilu. Obecnie w kulturze europejskiej czerń kojarzy się z religią, żałobą i śmiercią. W kulturze chińskiej kolor czarny uznany został za kolor zdrady i grzechu. Z koli dla Japończyków czerń oznacza dojrzałość, szlachetność oraz życiowe doświadczenie.

  Osoba, która utożsamia się z czarnym kolorem jest niezależna i bardzo zdyscyplinowana. Jeżeli przypisujesz sobie ten kolor to z pewnością jesteś obdarzona silną wolą i własnymi przekonaniami. Inni widzą w tobie osobę zdyscyplinowaną i chroniącą siebie przed światem.

  Kolor czarny to ulubiony kolor ikony mody Coco Chanel. To ona w 1926 roku wprowadziła do świata mody tzw. „małą czarną”. To dzięki niej kolor czarny zaczął być kojarzony z wieczorowymi kreacjami, a nie tylko z żałobnym strojem.

  Kolor czarny jest kolorem eleganckim, wieczorowym pełnym powagi i kultury. Każda z nas uwielbia ten kolor za jego wszechstronność. Czarny to kolor, który możesz nosić przez cały rok. Czy wyobrażasz sobie swoją szafę bez klasycznej „małej czarnej”?

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,893ObserwującyObserwuj