Kolor czarny niewątpliwie jest jedną z najbardziej klasycznych barw. Każda z nas znajdzie w swojej szafie ubrania w tym kolorze. Dlaczego tak kochamy ten kolor? Ponieważ czarny kolor nigdy nie wyjdzie z mody i można go łączyć z każdym innym kolorem.

Kolor czarny ma wiele znaczeń – od tych pozytywnych do negatywnych. W starożytnym Egipcie i Indiach kolor czarny był kolorem życia, kojarzył się z ziemią i życiodajnym mułem Nilu. Obecnie w kulturze europejskiej czerń kojarzy się z religią, żałobą i śmiercią. W kulturze chińskiej kolor czarny uznany został za kolor zdrady i grzechu. Z koli dla Japończyków czerń oznacza dojrzałość, szlachetność oraz życiowe doświadczenie.

Osoba, która utożsamia się z czarnym kolorem jest niezależna i bardzo zdyscyplinowana. Jeżeli przypisujesz sobie ten kolor to z pewnością jesteś obdarzona silną wolą i własnymi przekonaniami. Inni widzą w tobie osobę zdyscyplinowaną i chroniącą siebie przed światem.

Kolor czarny to ulubiony kolor ikony mody Coco Chanel. To ona w 1926 roku wprowadziła do świata mody tzw. „małą czarną”. To dzięki niej kolor czarny zaczął być kojarzony z wieczorowymi kreacjami, a nie tylko z żałobnym strojem.

Kolor czarny jest kolorem eleganckim, wieczorowym pełnym powagi i kultury. Każda z nas uwielbia ten kolor za jego wszechstronność. Czarny to kolor, który możesz nosić przez cały rok. Czy wyobrażasz sobie swoją szafę bez klasycznej „małej czarnej”?