Kolor czerwony jest jednym z podstawowych kolorów w kole barw. Czerwień uznawana jest za królową kolorów. Kolor ten symbolizuje życie i silne emocje, oznacza ogień, krew i rządzę, płodność oraz wielką odwagę. Czerwony ten symbolizuje wszystko co żywe i gorące. Bardzo często kojarzona z uczuciami miłości jak i również seksualności.

Kolor czerwony ma ogromny wpływ na ludzką psychikę. Naukowcy dowiedli, że kolor czerwony w największym stopniu wpływa na naszą psychikę. Kolor ten bardzo pobudza nasze emocje, dlatego bardzo często używany jest w reklamach oraz kampaniach marketingowych. Jako symbol życia stał się jednocześnie symbolem jego ratowania, poprzez działalność charytatywną czy w organizacjach medycznych. Wszyscy kojarzymy bardzo dobrze czerwone serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które w swoim logo zawierają kolor, który wywołuje tak silne emocje.

Kolor czerwony jest bardzo mocno obecny w kulturze wielu Państw:

  • W Chinach kolor czerwony oznacza miłość, szczęście oraz powodzenie, dlatego tak chętnie jest wybierany przez Panny młode w kreacjach ślubnych
  • Polki chętnie wybierają ten kolor podczas egzaminu maturalnego. Ponoć bielizna w kolorze czerwonym ma przynieść powodzenie podczas egzaminu dojrzałości. Ten przesąd dotyczy również płci brzydkiej- jeśli chłopcom uda się podejrzeć czerwone majtki koleżanki, zdadzą maturę z powodzeniem.
  • W kulturze afrykańskiej (dokładnie w jej południowej części) czerwień symbolizuje nie tylko życie, ale i jego utratę, dlatego żałobnicy wybierają ten kolor do swoich strojów.
  • W Japonii kolor czerwony jest kolorem żałoby i jest on zarezerwowany na pogrzeby.

Dla kogo kolor czerwony.

Osoby, które charakteryzują się tym kolorem są ambitne, odważne, ekstrawaganckie i bezpośrednie. Bardzo lubią rywalizację i z reguły je wygrywają. Jest to bardzo energiczny kolor, dlatego polecany jest dla osób przemęczonych i ospałych.

Na odzież i dodatki w kolorze czerwonym może pozwolić sobie każda z nas. Niezależnie od tego w jakim jest wieku i jakim jest typem urody. Bardzo ważne jest natomiast, aby odcień czerwieni był odpowiednio dobrany. Jeśli masz ciemną karnację powinnaś wybrać żywą intensywną czerwień. Jeśli masz jaśniejszą karnację zdecydowanie bardziej postaw na delikatniejsze odcienie czerwieni np. koral. Pamiętaj, że ten kolor działa na mężczyzn jak magnes. Jeżeli chcesz zrobić na nich piorunujące wrażenie wybierz kolor czerwony – kolor miłości.

Jeżeli jeszcze nie wiesz jakim jesteś typem urody, koniecznie to sprawdź!
www.kobietawielepiej.pl/moda-i-uroda/uroda/kolory-a-typ-urody-jak-dobrac…