Kolor niebieski kojarzy się nam przede wszystkim z kolorem nieba i wody. Nic więc dziwnego, że niebieski często pojawia się we wnętrzach naszych domów. Kolor niebieski symbolizuje również pokój i uspokojenie, i choć może nieco schładzać wnętrze, z pewnością będzie doskonałym wyborem do każdego salonu.

Kolor niebieski pasuje do wnętrz utrzymanych w rozmaitych stylistykach. I tak:

  • Stonowane odcienie niebieskiego, przytłumione i pastelowe, świetnie połączą się z szarościami i stworzą romantyczny, nieco rustykalny nastrój.
  • Błękity i morskie odcienie, połączone z bielą, czerwienią i odcieniami brązu doskonale wpisują się w styl marynistyczny – niezwykle popularny każdego lata.
  • Podobnie kolor niebieski (raczej jasny) dodany do odcieni beżowego i jasnych brązów stworzy we wnętrzu bardzo naturalne zestawienie, idealne dla stylu eko.
  • Intensywne odcienie błękitu połączone z pomarańczowym i różem nadadzą wnętrzu krzykliwy, pop-artowy styl – rozwiązanie dla lubiących eksperymentować.
  • Głębokie odcienie niebieskiego – szafirowy i chabrowy – połączone z białym i czarnym są podstawą stylu skandynawskiego.
  • Kolor niebieski doskonale również podkreśla nowoczesność i surowość stylu industrialnego, a niebieskie dodatki od razu stają się głównymi elementami wnętrz w stylu nowoczesnym.

Niezależnie od tego, jaki efekt chciałabyś uzyskać, meble i dodatki w kolorze niebieskim z pewnością podkreślą charakter wnętrza i nadadzą mu nowy, świeży styl.

W galerii prezentujemy produkty firm: Almi Decor, Home & You, Ikea, Leroy Merlin