Czym jest najpopularniejszy trend sezonu – detoks? Dlaczego warto się na niego zdecydować i jakie możemy dobrać komplementarne zabiegi, by osiągnąć jak najlepsze korzyści zdrowotne?

Nakarm swoje ciało

Detoks to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia, odkwaszenie organizmu i ogólną poprawę naszego zdrowia. Dzięki niemu możemy pozbyć się zalegających w organizmie toksyn, które mogą być przyczyną bólów głowy, stawów, chronicznego zmęczenia, jak i dodatkowych kilogramów. Zatoksykowanie organizmu może też objawiać się wypadaniem włosów, łamliwością paznokci i poszarzałą cerą.

Wiele osób myli detoks z głodówką. Prawidłowo przeprowadzona kuracja detoksykująca polega na spożywaniu produktów, które odkwaszają i mają wysoką gęstość odżywczą – czyli warzyw i owoców. Dla osób, które mają problemy z trawieniem poleca się początkowo dietę opartą na sokach, które dostarczają niezbędnych mikroskładników, a jednocześnie nie obciążają systemu trawiennego. Musimy pamiętać, że taki detoks może oznaczać chwilowe osłabienie organizmu, pojawienie się wyprysków i nawet objawy grypopodobne. Jeśli więc możemy sobie pozwolić na urlop i skorzystanie z pakietu detoksu, warto się na to zdecydować – nie będziemy narażeni na pokusy w pracy czy w domu. Tego typu ofertę proponuje nam kołobrzeski hotel New Skanpol w postaci specjalnie opracowanej diety dr Dejneko, modyfikowanej pod kątem specjalistycznych wymagań kuracjusza i możliwości jego organizmu. Więcej na temat Kuracji Życia Dr Dejneko przeczytasz tutaj: newskanpol.pl/wellness-center/promocje/nowosc!-kuracja-zycia—dieta-dr-dejneko-157-34.

Oczyść się zewnętrznie

Choć najważniejsza jest kuracja wewnętrzna, to powinniśmy zadbać również o oczyszczenie się zewnętrznie. Najlepszą i najskuteczniejszą metodą jest szczotkowanie ciała na sucho specjalną szczotką z naturalnego włosia. Taki rytuał powinnyśmy wykonywać codziennie rano, przed prysznicem. Bardzo ważny jest kierunek masażu – zawsze małymi okrężnymi ruchami w kierunku do serca, a więc od stóp w górę. Brzuch należy masować zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast piersi i szyję omijać. Następnie bierzemy prysznic. Podczas całej kuracji nie powinnyśmy stosować kosmetyków konwencjonalnych. Najlepiej żel lub oliwkę pod prysznic zastąpić naturalnym mydłem Aleppo na bazie oliwy i na czas kuracji odstawić na półkę wszelkie balsamy i kremy, by skóra mogła bez problemów pozbywać się toksyn. Jeśli nasza skóra twarzy wymaga jednak użycia kremu, zastosujmy czysty olej kokosowy, arganowy lub z avocado.

Makijażowy detoks

Podczas detoksu nie powinnyśmy stosować tradycyjnych kosmetyków. Jednak wiele z nas nie może sobie pozwolić na brak makijażu w pracy – czy to znaczy, że nie możemy przeprowadzić detoksu? Są na to dwa sposoby – albo wspomniany wcześniej wyjazd, gdzie intensywna, ale krótka kuracja pozwoli nam szybko cieszyć się efektami, albo przejście na kosmetyki mineralne, które nie zapychają porów skóry i są w 100% naturalne. Obecnie na polskim rynku jest kilku producentów proponujących takie kosmetyki – ważne, by były one w pełni mineralne, a takie są tylko produkty w proszku, płynne kosmetyki zawierają dodatkowe składniki i wymagają choćby niewielkiej ilości konserwantów. Co ciekawe, producenci oferują szerszy wybór kolorystyczny niż w tradycyjnych produktach. Jedynym kosmetykiem, który może pozostać na czas kuracji powinien być tusz do rzęs – inne powinny zostać na czas kuracji zamienione na mineralne odpowiedniki.